ministarstvo kulture studenti potomstvo mladi000 tomic77 gordic

Budućnost izborila majstoricu u Beogradu

izvor: agencije  foto: vn                                                                                          20.04.2019.

bud-cz

PODGORICA– Košarkaši Budućnosti pobedili su večeras u Podgorici Crvenu zvezdu sa 84:80 (20:25, 15:13, 22:20, 27:22) i tako izjednačili na 2:2 u finalnoj seriji ABA lige.

Budućnost je do pobede predvodio Noris Kol sa 31 poena, dok je Edvin Džekson postigao 23.

U ekipi Zvezde najefikasniji bio je Bili Beron sa 24, dok su Muhamed Faje i Ognjen Dobrić dodali po 14.

Peta, odlučujuća utakmica finalne serije ABA lige biće odigrana u ponedeljak u Beogradu od 19.00.

Početak četvrte utakmice u dvorani „Morača” bio je izjednačen, Budućnost je predvodio Edvin Džekson, a s druge strane izuzetno raspoložen bili su Muhamed Faje i Bili Beron. U prvih osam minuta igralo se „koš za koš”, da bi Zvezda u finišu preko senegalskog košarkaša došla do pet poena prednosti.

Budućnost je bolje počela drugu četvrtinu, iskoristivši „prazan hod” crveno-belih i došla do preokreta, ali je Zvezda ipak posle skoro pet minuta igre uspela da dođe do prvih poena i serijom 13:2 dođe do devet poena prednosti.

Podgoričani su ipak u poslednjih minut i po preko Kola, koji je poentirao za dva poena uz dodatno slobodno bacanje i trojkom Erla Klarka uz zvuk sirene došli do tri poena zaostatka (35:38) posle prvih 20 minuta, javlja Beta.

Budućnost je kao i u trećoj utakmici s velikim pritiskom na napad Zvezde počela treću četvrtinu, ali ovaj put crveno-beli imali su mnogo bolji odgovor. Beron je povukao svoj tim, a pridružio mu se Dobrić, pa je Zvezda u jednom trenutku imala i dvocifrenu prednost.

Domaćin je ipak do kraja četvrtine uspeo da se vrati na jedan poen zaostatka i tako unese neizvesnost pred poslednju deonicu.

Serijom 5:0 Budućnost je počela poslednju četvrtinu, ali je Zvezda uspela da odgovori preko Davidovca i Fajea. Usledio je period igre u kom su obe ekipe pravile greške.

Posle serije grešaka i perioda bez poena, usledio je period igre „koš za koš”, Kol je prednjačio, a raspoloženi u završnici bili su Dobrić, Davidovac i Faje.

Trener Zvezde Milan Tomić je na dva minuta pre kraja posle poentiranja Kola zatražio tajm-aut. Beron nije pogodio za tri, ali je na drugoj strani Džekson odveo budućnost do 77:72. U narednom napadu Rivers je napravio grešku, da bi potom Kol na 47 sekundi pre kraja pogodio za 79:72.

Tim poenima Kola Podgoričanis u praktično rešili pitanje pobednika i izborili „majstoricu” u Beogradu.

Tomić: Odlučili detalji, spremićemo se za majstoricu

PODGORICA– Trener košarkaša Crvene zvezde Milan Tomić, posle poraza večeras od Budućnosti sa 84:80, u četvrtom meču finala ABA lige, izjavio je da su odlučili detalji i da ekipa mora što pre da zaboravi poraz i spremi se da osvoji titulu u majstorici.

Mislim da smo kontrolisali meč do 26. minuta. Kod nerešenog rezultata Džeksonove i Klarkove trojke su presudile da Budućnost povede i nismo mogli da se vratimo. Igrali smo na gostujućem terenu i morali smo da igramo mnogo bolje nego u Beogradu, ali detalji su odlučili da izgubimo. Moramo da zaboravimo ovaj meč. Imamo sad utakmicu kod kuće, da se dobro spremimo i da osvojimo titulu”, kazao je Tomić na konferenciji za novinare, javlja Tanjug.

Zvezdi nedostaju Stratos Perperoglu i Džo Regland, a na pitanje da li će biti spremni za majstoricu, Tomić je rekao:

Videćemo u poslednjem trenutku. Nedostaju nam, ali mi smo tim. Nikada ne treba tražiti alibi”.

Repeša: Zvezda je i dalje favorit

Trener košarkaša Budućnosti Jasmin Repeša rekao je da ga raduje što je njegova ekipa izjednačila protiv Crvene zvezde u finalnoj seriji ABA lige, ali da su crveno-beli i dalje favoriti za osvajanje regionalnog takmičenja.

Zadovoljan sam što smo poravnali rezultat i izborili se da idemo u Beograd ponovo. Čestitam igračima na strpljivosti i kada nije bilo najbolje, ali i što su došli do vrlo važne pobede za nas”, rekao je Repeša novinarima posle utakmice.

Budućnost je večeras sa 84:80 pobedila Crvenu zvezdu, te tako izjednačila na 2:2 u finalnoj seriji ABA lige.

Znamo da je vruć teren u Beogradu. Zvezda je favorit, nema dileme, ali mislim da ako kontrolišemo ritam kako treba, odnosno ne dozvolimo da se odlepe možemo do rezultata. Moramo da naučimo da kontrolišemo 40 minuta, to su ključne stvari”, rekao je Repeša, javlja Beta.

Na provokativno pitanje novinara, koji je naveo da se u Beogradu „ponovo očekuje atmosfera linča”, da li će moći da „psihički pripremi” ekipu, Repeša je kazao da on pokušava da spusti „loptu na zemlju"

Ne bih više o tome, molio sam i naše, ali znate da me nisu poslušali. Mislim da je večeras bila druga priča. Da će biti teško, biće. Posao moj je da pripremim ekipu. Da li će to biti dovoljno – to oni treba da urade na terenu”, rekao je Repeša.

On je dodao da su igrači „primer svima”h, jer među njima „nije bilo ni najmanjih trzavica”h.

Tomić: U ovakvim uslovima ne možeš da odigraš kvalitetno/Repeša: Ne znam šta da radim, da uzmem pištolj i ubijem se

Budućnost 'preživela', raspad Zvezde u nastavku

Repeša: Linč u hali/Gordić: Treba da nas je sramota/ Tomić: Kao nikad za 30 godina

Crveno-beli pregazili Budućnost u drugom meču finala

Zvezda ubedljiva protiv Budućnosti

Počinje „igra prestola”

Čović pred reprizu finala ABA lige protiv Budućnosti: Sve će biti drugačije

Crvena zvezda silovito do finala/Tomić: U sve četiri četvrtine smo bili bolji/ Trinkijeri: Nije kraj

Velika čast za srpsku košarku: Divac u Kući slavnih!