av-grcka Google-zadruga bg zagadjenje Beograd-Institut-Torlak cvijic rakija

Zvezda promašila, Olimpijakos pogodio penal, ništa od evropskog proleća

izvor: agencije  foto:                                                                                           11.12.2019.

degenek

Crvena zvezda propustila je veliku priliku da eventualnim bodom ili pobedom u Pireju obezbedi treću poziciju Grupe B i plasira se u nokaut-fazu Lige Evrope.

Uprkos tome što je Olimpijakos bio bolji u većem delu meča, stvarao šanse i često bio nadomak gola, utisak je da je Zvezda sama sebi presudila u ovom meču.

Najbliži golu fudbaleri Crvene zvezde bili su u 42. minutu, kada je napadač Tomane pogodio prečku sa penala. Gobeljić je povukao loptu napred, uposlio Marina, kojeg obara Giljerme. Tomane je šutirao jako, ali pogodio prečku sa bele tačke.

Drugo poluvreme donelo je pravu dramu, fantastičan je bio Milan Borjan u nekoliko navrata, kada je zaustavljao pokušaje Podensa, Kamare i Giljermea.

Zvezda najstrožu kaznu nije, ali zato Olimpijakos na drugoj strani jeste iskoristio. Igrao se 87. minut kada je nakon centaršuta sa leve strane Žander igrao rukom u svom šesnaestercu.

Nemilosrdan bio je El Arabi, koji je golom sa bele tačke postavio konačan rezultat.

Nakon šest odigranih mečeva u Grupi B Bajern je lider sa 18 bodova, Totenhem ide u nokaut fazu kao drugi sa deset, Olimpijakos sa četiri evropski put nastavlja u Ligi Evrope, dok je Crvena zvezda eliminisana kao poslednja sa tri osvojena boda.

Rezultati ostalih mečeva Lige šampiona: Dinamo Zagreb - Mančester siti 1:4, Šahtjor - Atalanta 0:3, Atletiko Madrid - Lokomotiva Moskva 2:0, Bajer Leverkuzen - Juventus 0:2, Bajern - Totenhem 3:1, Briž - Real 1:3, PSŽ - Galatasaraj 5:0.

Iz grupa A, B, C, D u narednu rundu takmičenja plasman su izborili PSŽ i Real, Siti i Atlanta, Bajern i Totenhem i Atletiko i Juventus.

Plasman u osminu finala prethodno su već obezbedili Liverpul, Napoli, Barselona, Borusija, Lajpcig, Lion, Valensija i Čelsi.

"Orlove" na Evropskom prvenstvu čekaju Englezi i Hrvati!

Partizan ispustio pobedu u Hagu

Debakl Zvezde na „Marakani”

Baraž poslednja nada

Srbija ispustila pobedu protiv Ukrajine/Tadić razočaran ishodom kvalifikacija/Tumbaković zadovoljan čeka mart

Srbija saznala protivnika za baraž Lige nacija/Srbija sa 52 različite postave u poslednjih 5 godina

Srbiji bodovi protiv Luksemburga

Zvezda ubedljivo poražena od Totenhema

Partizan izgubio od Mančester junajteda golom iz penala

Ubedljiv poraz Zvezde od Totenhema u Londonu/Milojević: Boli ovakav poraz, ali može mnogo da se nauči

Srbija u Litvaniji otkrila stare boljke/Kako Srbija može do EP/Srbija slavila u Litvaniji