second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button

Second Second Second Second Second Second Second Second

Tri od tri: Srbija bolja i od Francuske, sledeća Grčka

izvor: agencije  foto:                                                                                                          26.08.2019

srb-fra1

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je danas Francusku sa 3:1 (25:19, 25:13, 17:25, 25:23), u trećem kolu Grupe A na Evropskom prvenstvu

Drugi slobodan dan odbojkašice Srbije na Evropskom prvenstvu u Ankari dočekuju sa maksimalnim učinkom od tri pobede. Devojke koje sa klupe vodi selektor Zoran Terzić prepustile su Francuskinjama jedan set, baš kao i 24 sata ranije Bugarkama, ali to je bilo sve što su rivalke mogle da dobiju od favorita za najviši plasman - 3:1.

Sutra će se Srpkinje odmarati i pripremati za poslednja dva duela u grupi, u sredu od 16.00 sa Grčkom i dan kasnije sa domaćinom Turskom (18.30).

Povećanje broja učesnika na EP sa 16 na 24 dalo je priliku slabijim selekcijama da izađu na glavnu scenu, ali u isto vreme nametnulo najjačim timovima da igraju veliki broj mečeva u kojima su pobede unapred upisane. Baš to je na svojoj koži osetila Srbija, aktuelni svetski i evropski prvak, koja u grupnoj fazi, osim Turske, za protivnike ima selekcije sa daleko nižom reputacijom.

Apsolutnu dominaciju Srpkinja gledale su Francuskinje u prva dva seta. Iako su rivalke motivisano ušle u duel sa favoritom, nisu mogle da se nose sa Terzićevom startnom postavom. Naše su ubrzale ritam kada su "lomio" rezultat i zahvaljujući snažnim napadima Tijane Bošković i dobro postavljenim blokovima Brankice Mihajlović od 19:19 napravile seriju od šest vezanih poena i povele.

U istom ritmu nastavljen je drugi set. Precizni i sigurni servisi pomerili su prijem protivnika, pa je bilo lakše doći do poena iz bloka, u kome se veoma dobro snalazila Maja Aleksić. Već sredinom ovog dela igre prednost Srbije je bila nedostižna, pa je selektor odlučio da pruži priliku devojakama sa klupe. Brankica Mihajlović je donela vođstvo 19:11, a potom prepustila mesto na terenu mlađoj saigračici Bojani Milenković. Postava sa Mirkovićevom na poziciji dizača i Bjelicom na korekciji privela je set kraju - 25:13.

Međutim, da nije lako igrati unapred dobijene utakmice, videlo se u četvrtom setu. Bez najboljih igračica na terenu, Srbija je dozvolila Francuskinjama da one vode glavnu reč na parketu, pogotovo u ključnim trenucima. Rasterećene rivalke su taj poklon prihvatile i smanjile na 2:1.

Nije želeo naš selektor da vrati najjači tim, već je Lazovićevoj i drugaricama dao priliku da se izbore sa pritiskom i pokažu zašto su tu. Vodile su mlade snage sa obe strane veliku borbu u četvrtom setu, koji je rešen tek u neizvesnoj završnici. Greške Francuske uz dobre poteze Buše i Aleksićeve pogurale su Srbiju ka trećoj pobedi u nizu.

FRANCUSKA - SRBIJA 1:3

DVORANA u Ankari. Gledalaca: 500. Sudije: Olejnik (Rusija), Vagni (Italija)

FRANCUSKA: Kazo 7, Žardino (libero), Bauer 3, Martin 1, Stojiljković 1, Žikel 12, Silves 8, Leblo 3, Daskalu 2, Morels 6, Olinža 3, Ndoj 8, Kaleron 1, Silves, Želin (libero). Poeni - napad: 43, blok: 9, servis: 3, greške protivnika: 25.

SRBIJA: Buša 10, Lazović 2, M. Popović 6, Mirković 2, Mihajlović 14, Ognjenović, Veljković, Pušić (libero 1), Bjelica 9, Aleksić 10, S. Popović (libero 2), Bošković 14, Milenković 2, Blagojević . Poeni - napad: 55, blok: 10, servis: 4, greške protivnika: 23.

Po setovima: 19:25, 13:25, 25:17, 23:25.