Lavrov-rektorat parlament11 sda11
novac mmf5 plenkovic-pupovac Vakcina11 sale5555 cska-zvezda

Tošić: Veoma sam razočaran, nikome nije teže nego nama/Poraz Partizana u Češkoj: Bezidejnost srušila snove

izvor: evn  foto: vn                                                                                              23.02.2018.

plz-par

Tošić: Veoma sam razočaran, nikome nije teže nego nama

Fudbaler Partizana Zoran Tošić rekao je da je njegovoj ekipi najteže posle eliminacije iz Lige Evropa, ali da će naredne sezone biti još takvih utakmica.

-Veliko razočaranje... Veoma sam razočaran, kao i cela ekipa. Protivnik kao što je Plzenj je bio prolazan i morali smo da uradimo još nešto da prođemo. Nikome nije teže nego nama, to je sigrno- rekao je Tošić novinarima u Plzenju.

Partizan je u četvrtak eliminisan u šesnaestini finala Lige Evropa, porazom ukupnim rezultatom 3:1 od Viktorije Plzenj. Prva utakmica u Beogradu završena je 1:1, a Viktorija je u Plzenju pobedila sa 2:0.

Tošić je kazao da ekipa nije želela od samog početka da srlja u napad jer je samo jedan gol vodio dalje.

-Jednostavno, nismo želeli da rizikujemo 200 odsto od prvog momenta jer nas je jedan gol vodio dalje. Tražili smo ga, ali nažalost greškom smo ih pustili da povedu i posle toga se utakmica potpuno promenila i bilo je veoma teško-kazao je Tošić.

On je naveo da je plasman u šesnaestinu finala Lige Evropa sam po sebi veliki uspeh.

-Veliki je uspeh s obzirom na to da Partizan godinama nije prošao grupu iako je bio u Evropi. Sada smo uspeli to. Apetiti uvek naravno rastu i tražimo korak više. Tako bi bilo da smo i sada prošli- dodao je.

Kako je rekao, svi moraju da shvate da je Partizan igrao protiv šampiona Češke, iskusne ekipe koja je dugo na okupu.

-To je protivnik koji godinama ima iste igrače, trenera, stil... Ozbiljna takmičarksa ekipa. Partizanu još treba da dođe do tog nivoa. Razlika između njih i nas je u tome što oni imaju mnogo više iskustva u Evropi. Njima je dovoljna jedna greška da daju gol. Kao i u utakmici CSKA i Crvene zvezde. To je razlika između ekipa koje stalno igraju u Evropi i nas. Mi smo novi u ovoj fazi takmičenja- rekao je Tošić.

Po njegovom mišljenju, Partizanu sledi još ovakvih utakmica.

- Biće još mnogo ovakvih utakmica. Momci su mladi, većina je tek na početku evropskih karijera. Svesni smo da je za Partizan i Srbiju ovo uspeh. Gledaćemo da sledeće sezone budemo još bolji.

Krilni fudbaler Partizana je naveo da ekipa mora da se vrati na pobednički kolosek i svu pažnju usmeri na domaće prvenstvo, u kom ima devet bodova zaostatka za Crvenom zvezdom.

- Moramo da se vratimo na pobednički kolosek. Superliga je prioritet, sve snage bacamo na ligu i kup, da izvučemo koliko možemo. Na nama je da pobeđujemo i čekamo da Zvezda kiksne, tako je, kako je- naveo je Tošić.

Partizan će sledeću utakmicu igrati u nedelju protiv Zemuna u Superligi Srbije.

Poraz Partizana u Češkoj: Bezidejnost srušila snove

Crno-beli zapretili samo jednom. Krmenčik i Čermak u nastavku kaznili slabog gosta. Podrška 1.500 “grobara” u Plzenju

Nema gola – nema Evrope. Partizanu je u Plzenju bila potrebna bar jedna lopta u mreži Hruške za razmišljanje o prolasku u osminu finala Lige Evrope, a po onome što su crno-beli pružili u Češkoj na taj momenat bi se čekalo mnogo duže od 90 minuta koliko traje utakmica. Plzenj je hirurški precizno iskoristio sve što mu je ponuđeno i zasluženo čeka sutrašnji žreb u Nionu – 2:0 (0:0).

Sada već čuvena krilatica Miroslava Đukića “idemo po protivnika” je u dobrom delu utakmice imala smisla samo delimično. Njegovi izabranici nisu zakazali na planu agresivnosti i borbenosti, trudili se i često uspevali da akcije domaćina saseku daleko od opasne zone, ali je problem nastajao onog momenta kada je trebalo uraditi nešto konkretno sa loptom u smeru Hruškinog gola. Nedodstatak kreativnosti u manevru, brzog i pravovremenog rešenja na planu organizacije igre je Česima dao mogućnost da praktično odmaraju u defanzivi. Danilo Pantić je uspevao da bljesne na momente, dok su Tošić i Janković prečesto bili “odsečeni”, pa su pokušaji sa forsiranjem dugih lopti na Tavambu 40-ak metara od gola delovali kao alibi igra i nedostatak jasnog plana.

Činjenica da je jedini šut ka golu Hruške uputio Pantić u 22. minutu sa ivice šesnaesterca jasno ukazuje koliko je igri srpskog šampiona falila kreacija, prava rešenja i brži protok lopte. Domaćin je sa druge strane u više navrata potvrdio da fudbal može da bude i te kako jednostavna igra, najviše zahvaljujući brzonogom Zemanu i individualnim greškama crno-belih. Nesigurnost poslednje linije Partizana koja je večeras prvi put zaigrala u ovom sastavu najpre je mogao da iskoristi Horava u 10, a minut kasnije i Kopic, ali je u oba navrata Stojković odlično reagovao. Najbliži golu domaćin je bio u 25.minutu kada je Kolar sa svega sedam, osam metara šutirao preko gola.

Strah od preuzimanja odgovornosti u ofanzivi Partizana bio je još očigledniji u drugom poluvremenu. Kako je crno-beli “peščani sat” sve više curio umesto pojačanog rizika dolazilo se do sve veće bezidejnosti. Kako znak jednakosti između želje i objektivnih mogućnosti gostiju nikako nije mogao da se postavi domaćin je ozbiljnije tražio gol kojim bi izbegao eliminaciju iz prve prave akcije Partizana. Strelac jedinog gola za Plzenj u Beogradu Reznjik je u 52. sa svega pet metara upropastio kapitalan zicer, ali robusni Krmenčik u 67.minutu nije propustio priliku da matira Stojkovića.

Ni to nije bio signal za momke u belim dresovima da krenu na sve i ništa, Đukićeve izmene u vidu Ožegovića i Sume su se pokazale samo kao dekor u protokolu utakmice, a Čermak je u četvrtom minutu nadoknade iskoristio izlet Stojkovića na centar kako bi duplirao prednost. Pao je Partizan u Češkoj bez “ispaljenog metka”, kao ekipa koja cilj nikako nije mogla da upari sa idejom i konkretnim planom i ako za nečim ima da žali to je nedostatak sportske drskosti. Drskosti koja je Česima i u Beogradu i na ”hDosan Areni”h donela zlata vredne golove.

PODRŠKA 1500 GROBARA

Domaćin je Partizanu ostavio na raspolaganju 650 ulaznica za njegove navijače, ali to nije sprečilo “Grobare” da u mnogo većem broju pruže podršku svojim ljubimcima. Na južnoj i zapadnoj tribini (razdvojene grupe navijača) bilo je oko 1500 pristalica srpskog šampiona. Tokom utakmice, ali ni pre početka nije zabeležen ni najmanji incident od strane najvatrenijih navijača Partizana, dok su pristalice Plzenja svoje gostoprimstvo pokazale povicima “Kosovo je Srbija” pre početka utakmice.

STRELCI: Krmenčik u 67, Čermak u 90+4minutu. Stadion: “gDosan Arena”h. Gledalaca: 10.185. Sudija: Jakob Kelet (Danska) 7.
PLZENj: Hruška - – Reznjik 6, Hejda 6,5, Hubnik 7, Limberski 7– Horava 6,5, Hrušovski 7 – Zeman 7,5(od 72.Petržela -), Kolar 7,5(od 86. Čermak -), Kopic 7– Krmenčik 7,5 (od 84.Hori -).
PARTIZAN: Stojković 6,5 – Vulićević 6, N.R.Miletić 6,5, Ostojić 5,5, Urošević 6 – Zdjelar 6, Jevtović 6(od 65. Ožegović -)– Janković 5,5(od 78.Suma -), Pantić 6,5, Tošić 5,5 – Tavamba 5,5.
Igrač utakmice: Mihal Krmenčik (Plzenj)