komicar parada11 zivadinov KRALJEVO srbija-vaterpolo srb-tunis

Srbija savladala Nemačku za treće mesto u Svetskom kupu

izvor: agencije  foto: vn                                                                                                            16.09.2018

jaksic66

Vaterpolisti Srbije opravdali su ulogu favorita savladvši selekciju Nemačke u meču za treće mesto na Svetskom kupu u Berlinu rezultatom 15:9 (6:2, 3:2, 3:2, 3:3)

ČETVRTA ČETVRTINA

Srbija u poslednji kvartal ulazi sa velikih plus šest (12:6). Četvrtim golom Vica, koji je potom izašao iz bazena, "delfini" su došli do najveće prednosti u dosadašnjem toku meča. Domaćin pokušava da smanji zaostatak i ublaži poraz, gol postiže Strelecki. Tri minuta do kraja, Rašović je ponovo strelac (14:7). Uprkos svim naporima, Nemačka nije uspela da izbekne debakl u borbi za medalju pred svojim navijačima- pobeda Srbije 15:9. Izabranici Dejana Savića danas su odigrali gotovo bez greške i naći će se na pobedničkom postolju zajedno sa vaterpolistima Mađarske i Australije, koji nešto kasnije igraju u finalu.

TREĆA ČETVRTINA

Već sada gotovo da je izvesno da će "delfini" Svetski kup završiti sa bronzom oko vrata. Izabranici Dejana Savića deluju kao da ništa ne može da ih poremeti na putu do cilja, na startu treće deonice vode 10:4 - nezaustavljiv je Vico. Šulc je uputio šut ka golu Rističevića, naš golman je zakačio tu loptu, ali je ona ipak završila iza njegovih leđa. Novi pogodak Nemaca usledio je posle nesmotrene greške Ćuka, ali se Srbija brzo vratila na plus pet majstorijom Gavrila Subotića. Ubrzo i Rašović upisuje gol posle odlično uigrane timske akcije.

DRUGA ČETVRTINA

Domaćin šampionata na kratko je smanjio zaostatak posle dva i po minuta bez pogotka u drugoj četvrtini (6:3), ali je Srbija ekspresno odgovorila preko Đorđa Lazića. "Delfini" su danas šuterski izuzetno raspoloženi, ponovo igraju u prepoznatljivom stilu. I Gavril Subotić se upisao u listu strelaca, bio je precizan sa poludistance. Ajner je smanjio na 8:4, a srpski reprezentativci žalili su se sudijama da je Nemac napravio faul kako bi došao u poziciju za šut. Ipak, arbitri ne dozvoljavaju da bilo ko utiče na njihove odluke. Rezultat na poluvremenu, pred odlazak na pauzu, postavio je Lazić svojim drugim pogotkom - 9:4.

PRVA ČETVRTINA

Utakmica za bronzanu medalju je počela. Srbija je došla do početnog vođstva golom Dušana Mandića, ali su Nemci odmah na drugoj strani iz prvog napada izjednačili. Viktor Rašović je povisio na 2:1, ali je ponovo brzo stigao odgovor rivala. Nemanja Vico iz igre i Dušan Mandić sa peterca omogućili su Srbiji da se prvi put rezultatski "odlepi" - 4:2. Vico je potom, za samo dva minuta u bazenu, postigao svoj drugi gol, a za 6:2 i veliku prednost "delfina" u samom finišu prvog kvartala pobrinuo se Rašović.