QR--EK emigracija snsd1 novak-22 par-darusafaka kinoteka

Španija na penale eliminisala Srbiju

izvor: agencije  foto:                                                                                                          22.01.2020

srb-spa11

Vaterpolo reprezentacija Španije pobedila je selekciju Srbije u četvrtfinalu Evropskog šampionata u Budimpešti posle boljeg izvođenja peteraca rezultatom 10:9 (1:2, 4:1, 1:2, 0:1, 4:3).

Furija se u reprizi finala kontinentalnog prvenstva iz 2018. revanširala Srbiji za poraz u finalu u Barseloni, takođe posle izvođenja peteraca i u polufinalu će se sastati sa boljim iz duela Hrvatska - Grčka (20:30).

Delfini će igrati za plasman od 5. do 8. mesta.

Plasman među četiri najbolja obezbedila je selekcija Crne Gore trijumfom protiv prvaka sveta Španije, a sledeći rival će im biti Mađarska ili Rusija.

U drugoj i trećoj penal seriji Andrija Prlainović i Filip Filipović nisu bili precizni, dok Alberto Munariz jedini nije pogodio za Furiju u drugoj seriji.

Srbija je bolje poečla meč i golovima Dušana Mandića u 7. minutu vodila je 2:0, potom je bilo 3:1, ali je tada usledio veliki pad u igri četvorostrukih uzastopnih šampiona Evrope.

Španije je serijom 4:0 preokrenula rezultat na 5:3, na 3:39 minuta pre kraja trećeg perioda bilo je 6:4, ali do kraja meča više nisu uspeli da savladaju Branislava Mitrovića.

Srbija je u poslednjem minutu treće deonice preko Miloša Ćuka smanjila na 6:5, a ispostaviće se konačan rezultat postavio je Mandić svojim trećim golom na nešto manje od šest minuta pre kraja.

Sjajni 39-godišnji golman Danijel Pinedo blistao je i kod izvođenja peteraca i svom timu je trasirao put u polufinale.

Po dva gola za Špance, koji nikad nisu bili prvaci Evrope, postigli su Bernat Sanauha i Felipe Perone, a po jedan Alvaro Granados i Francisko Fernandez. Na drugoj strani Mandić je bio trostruki strelac, a po gol su upisali Sava Ranđelović, Nikola Jakšić i Ćuk.

Vaterpolisti Srbije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva

Vaterpolisti protiv Rusije startuju na EP u Budimpešti: Nismo pretplaćeni na zlato

Srbija pakuje kofere, "balkanski derbi" kao uteha

Novak Djoković i Tijana Bošković najbolji u 2019.

Srbija iščupala bod protiv Danske, živi san o Olimpijskim igrama!

Odbojkašice Srbije u finalu Evropskog prvenstva

Odbojkašice pred polufinale: Nadamo se finalu/Odbojkašice Srbije u polufinalu EP