QR--EK emigracija snsd1 novak-22 ilic kinoteka

Kraj pobedničke serije Partizana: Zagorac promašio ključnu trojku, Darušafaka slavila

izvor: agencije  foto:                                                                                          22.01.2020.

par-darusafaka

Pobednički niz Partizana od devet trijumfa, koji je počeo sredinom decembra, zaustavljen je u Istanbulu. Prvi vođstvu Darušafake 65:63, crno-beli su imali napad za pobedu, ali Rade Zagorac nije uspeo da pogodi za tri, pa je rezultat na semaforu ostao isti do samog kraja. Beogradski tim sada ima skor 2-1, baš kao i večerašnji protivnik, sa kojim će još jednom odmeriti snage naredne srede u dvorani „Aleksandar Nikolić“.

Okršaj dva tima koja su pri samom vrhu u Evrokupu kada se gledaju defanzivne odlike, već u samoj najavi nije obećavao lep i privlačan napadački repertoar za gledaoce. Još kad se zna da svaka pobeda, kako top 16 faza odmiče, ima sve veći ulog, onda nije ni čudo što publika u Istanbulu nije mogla da uživa u tečnoj igri.

Čvrste odbrane, niski procenti šuta, promašena bacanja, grubi faulovi i izgubljene lopte... U takvom ambijentu bolje se snašla domaća ekipa, koja je lakše pronalazila put ka tvrdim koševima u „Volksvagen areni“ i sredinom prve deonice povela 10:4.

Partizan je pokušavao takav ritam da preseče trojkama, ali lopta je uporno izlazila iz obruča. Uspevali su požrtvovanom i borbenom igrom da budu blizu rivala, posebno se u tim segmentima pokazao Džejms Mekadu, ali nedostajali su im „laki“ poeni. Posle nešto više od 13 minuta Zagorac je pogodio prvi put iza linije 6,75 i to iz devetog timskog pokušaja. Ta trojka je malo oslobodila goste, pa su posle Radeta isto učinili i Jaramaz i Gordić. Njihovi poeni doveli su crno-bele u 19.minutu do najvećeg vođstva do tada – 29:23.

Međutim, igrači Darušafake nisu dozvolili da Partizan ode na pauzu sa značajnijom zalihom, već su serijom 7:0 preko Džonsa i Demira, u finišu prišli na samo „minus 2“. To je za njih bio pristojan zaostatak s obzirom na to da su u prvom poluvremenu i za dva i za tri pogodili tek po četiri puta iz 15 pokušaja, uz ne baš uspešna slobodna bacanja (16-10).

U trećoj četvrtini početni bljesak crno-beli su pokazali preko Mekadua, ali su ubrzo sve konce preuzeli domaći. Iako je njihov glavni adut Džonatan Hamilton bio 30 minuta bez poena, imali su Berka Demir koji je igrao utakmicu sezone i bio najzaslužniji što je incijativa u rukama domaćih. Partizan nikako nije mogao da pronađe svoje pravo lice, pa su protivnici posle dobijene treće deonice, pred odlučujući period vodili – 48:43.

Tu razliku povećali su na startu poslednje četvrtine na „plus devet“. Crno-bele je iz teške pozicije pokušao da isčupa Markus Pejdž sa dve trojke. Pridružio mu se i Zagorac, ali domaći nisu popuštali. Minut pre kraja poeni Mekadua sa linije za slobodna bacanja smanjili su na samo - 62:63. Uzvratio je Braun, a potom Zagorac pogodio jedan penal. Usledila je dobra odbrana crno-belih, ali poslednji napad Rade nije iskoristio, pa je pobeda ostala u rukama istanbulskog tima.

DARUŠAFAKA – PARTIZAN 65:63

Dvorana: „Folksvagen arena“. Gledalaca: 3.706. Sudije: Lotermozer, Kovalski, Klivaz.

DARUŠAFAKA: Hamilton 3, Džons 12, Lemb 4, Kolson 3, Braun 11, Demir 13, Guler 6, Ozdemiroglu 6, Ozmizrak 7, Agva, Vejseloglu.

PARTIZAN: Volden, Zagorac 13, Pejdž 13, Gordić 6 (5sk, 4as), Mekadu 13, Jaramaz 7, Veličković, Birčević 1, Janković 2 (7sk), Tomas 4 (6sk), Trifunović, Mozli 4.

Po četvrtinama: 15:12, 15:20, 18:11, 17:20.

Šakota: Za plakanje, izgledalo je kao da se Sikma Ajnštajn igrao s njima

Partizan ubedljiv protiv Trenta

Kraj Zvezdine serije, pobeda Žalgirisa u Areni

Meloun pomoćnik Kokoškovu: Jokićev trener u stručnom štabu Srbije !

Reprezentacija je emocija

Zvezda ubedljivom pobedom protiv Bajerna startovala u 2020.

Sudije podbacile loptu i svirale „kraj” u Podgorici/Budućnost dobija meč sa 20:0, Zvezdu čeka kazna/Čović: Nema politizacije, znali smo da može biti incidenata u Podgorici

Novi šou Brauna, Zvezda pobedila Olimpijakos/"Limarske radionice, jutjub emisije, ubačene grupe..."