second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button

Homepage Übersetzung

vucic-u-bugarskoj bascarsija kitarovic-roditelji
novac mancevski11 14Fest sale444 cvetkovic555 Bjelica Bamberg

Second Second Second Second Second Second Second Second

Poraz Srbije : Raduljica ne može sam/Đorđević: Promašili smo previše slobodnih bacanja

izvor: evn  foto: vn                                                                                                    23.02.2018.

raduljica44

Poraz Srbije : Raduljica ne može sam

Mane nedovoljno uigrane reprezentacije Srbije mogle su da se sakriju u duelima sa Austrijom i Gruzijom, ali ne i na susretu sa nacionalim timom Nemačke – 79:74. Domaći tim je u neizvesnoj završnici “isplivao” kao jedini neporaženi u G grupi kvalifikacija za SP u Kini 2019. Đorđevićeva četa utisak može da popravi u Beču, gde će se u nedelju od 20.20 sastati sa Austrijom.

Već na startu meča u kome je Srbija imala ogromnu podrška sa tribina, Miroslav Raduljica je potvrdio epitet našeg najboljeg igrača u ovim kvalifikacijama. Precizan je bio sa poludistance, bolji od ostalih u skoku, a kada je pogodio i trojku sredinom prve četvrtine, Srbija je došla do dvocifrene prednosti 17:6.

Prihvatili su njegov tempo i ostali članovi prve petorke Birčević, Simonović, Peno i Paunić, pa je igra naše ekipe u tim trenucima delovala prilično jednostavno. Ipak, Nemci su znali da ne smeju da dozvole opasnom rivalu da se previše odlepi. Stvar je u svoje ruke uzeo Bencing, igrač na koga je Đorđević u najavi utakmice skrenuo posebnu pažnju. Vezao je nekoliko dobrih poteza i brzo vratio potpunu neizvesnost.

Šut za tri Jelovca i drugara je stao, a isti procenti nemačke reprezentacije su krenuli da rastu. Pogađali su redom iz daljine Obst, Gifaj i već pomenuti Bencing, kažnjavajući svaku grešku “orlova”. Srbi su se u finišu trgli i otišli na pauzu sa zalihom od pola koša.

Igrači oba tima nisu bilo napadački inspirisani na otvaranju drugog poluvremena. Post su tek posle pet minuta prekinuli Paunić i Todorović trojkama, koje su donele vođstvo 49:48. Trojkaški obračun je prihvatio i Đoković, sa dva pogotka van linije 6.75 povevećao je prednost na plus pet – 62:57.

Međutim, Saibu je uzvratio istom merom, Peno izgubio dve lopte i podsetio koliko u organizaciji nedostaje Stefan Jović, Gifaj pogodio pod faulom i stvari su se brzo okrenule na drugu stranu.

Raduljica je u završnici pokušavao da oživi igru Srbije, ali nije dobio podršku saigrača. Todorović je promašio dva slobodna bacanja i tako propustio priliku da smanji na samo pola koša razlike. Mirne ruke Bartela, Akpinara i Bencinga samo su potvrdile pobedu Nemaca.

Dvorana: “Fraport arena”. Gledalaca: 5.002. Sudije: Maconi (Italija), Kalatrava (Španija), Ćići (Albanija).
NEMAČKA: Akpinar 9 (5sk), Bartel 4, Bencing 17 (3sk), Bonga, Doret 4, Gifej 8, Hartenštajn 11, Obst 5, Saibou 7, Sajfert 6, Tada, Cirbes 8.
SRBIJA: Tepić 2, Simonović 6, Jelovac 9, Paunić, Lešić 2 (7sk), Raduljica 22 (3sk), Birčević 4 (4sk), Todorović 8 (6sk), Jaramaz, Đoković 6, Gagić 2, Peno 2.
Po četvrtinama: 20:26, 20:15, 17:18, 22:15.

Đorđević: Promašili smo previše slobodnih bacanja

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević ocenio je da je veliki broj promašenih slobodnih bacanja u večerašnjoj utakmici protiv Nemačke uzrok poraza u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

- Čestitam Nemačkoj na pobedi, odigrali su tvrdu, fizički veoma dobru utakmicu. Mi smo, sa druge strane, promašili previše slobodnih bacanja u drugom poluvremenu i to nas je koštalo poraza. Možda je značaj utakmice opteretio neke naše igrače, pa smo i u poslednjem minutu sa tri promašena slobodna bacanja, ispustili priliku da utakmicu uvedemo u potpuno izjednačenu završnicu - rekao je Đorđević, a prenosi sajt Košarkaškog saveza Srbije.

Srbija je večeras izgubila od Nemačke sa 74:79 u trećoj utakmici Grupe G kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.
- Napravili smo nekoliko grešaka i izgubljenih lopti u odlučujućim trenucima. Ipak, naš mladi tim, u kome je večeras bio samo jedan igrač sa poslednjeg Evropskog šampionata, igrao je srcem, borio se i to je svakako pozitivno i na takav odnos
prema igri mogu da budem ponosan. Moramo sa pozitivnim mislima da se okrenemo sledećoj utakmici protiv Austrije, koja nas već u nedelju čeka u Beču - zaključio je Đorđević.

Košarkaši Srbije u nedelju od 20.20 gostuju Austriji u Beču, dok Nemačka putuje na megdan Gruziji.

novosti.rs

Crveno-beli ubedljivo izgubili u Bambergu /Alimpijević: Moja je odgovornost

Đorđević: Protiv Nemačke bez Jovića, igračima sam rekao da mentalno budu spremni na ambijent u Frankfurtu

Đorđević okupio “orlove”: Jović na štakama posle finala Kupa, Lučić nije spreman, ali gledamo samo sebe

Čanak diplomirao u finalu Kupa protiv Zvezde: U napad i na titulu!/Košarkaši Zvezde: Sačuvaćemo oba preostala pehara/KRK: Prvi trofej u sezoni putuje u Humsku

Kup "RADIVOJA KORAĆA": Zvezda brani, Partizan napada "Žućkovu levicu"

Đorđević skratio spisak za Nemačku i Austriju: Bez petorice, pozvan Jelovac

Zvezda ubedljiva protiv Armanija

Kraj niza u Vitoriji: Baskonija pobedila Zvezdu/Alimpijević: Bez energije i bez šanse protiv Baskonije

Evroliga pokrenula postupak protiv Zvezde: Klub bez komentara