Gradilisste troskovi-zivota bg zagadjenje Festival nauke tomane lordan

Pobeda koja ne sme da zaslepi

izvor: agencije  foto:                                                                                           14.12.2019.

suma

Pobedom 4:1 Partizan je rekao zbogom Evropi za ovu sezonu. Rezultatski ubedljiv trijumf protiv Astane nije imao nikakav takmičarski značaj, ali je nesumnjivo svima „crno-belima” srce puno. Sada već šestostruki uzastopni prvak Kazahstana je na žrebanju za Ligu Evrope bio u drugom „šeširu”, a „crno-beli” u četvrtom. A u oba megdana su bili bolji (u Nur-Sultanu je bilo 2:1 za goste).

Međutim, to „parnom valjku” nije pomoglo da bude među dve najbolje ekipe u grupi i uđe u šesnaestinu finala. Ispostavilo se da mu je nedostajala para da dovrši „asfaltiranje” AZ-a, mada je i u Beogradu i u Hagu imao ne samo vođstvo, nego i igrača više. Da je iz bar jednog megdana izišao kao pobednik (oba su završena 2:2) prezimio bi, što se kaže, u Evropi.

Partizan nije umeo da sačuva ili da poveća prednost, koju je stekao, iako je u Holandiji baš imao priliku kakva samo može da se poželi. Posle toga je nagazio gotovo na iste grabulje i protiv Napretka (i tu je, i to u Humskoj, ne samo vodio 2:0, nego je čak i izgubio).

Protiv Astane je u prohladnoj noći vrlo brzo zagrejao svoje pristalice, pošto je već u 26. minutu bilo 3:0 za njega! Dakle, postigao je taj treći gol za kojim se žalilo na dve navedene utakmice, jer bi tada, navodno, time sve bilo rešeno u njegovu korist.

To preimućstvo od tri gola sada je sačuvao. Čak je poveo i s 4:0, a počasni gol kazahstanski tim je postigao slučajno, jer se lopta odbila od Partizanovog igrača, pa golman Kljajić nije mogao ništa da učini.

Međutim, ruku na srce, „crno-beli” su protiv Astane i posle 3:0 bili na mukama. Imali su gosti i u prvom poluvremenu dve lepe prilike da daju gol, a u nastavku su baš bili strašni. U prvih dvadesetak minuta drugog dela potpuno su iznenadili domaćina, čiji su igrači verovatno smatrali da se protivnik već predao.

Nije bilo tako. Astana se potpuno preorijentisala na napad valjda sa željom da izbegne poraz zbog koga bi izazivala podsmeh.

A mogla je da postigne i više! Bila je odbrana Partizana na velikim mukama, a nekoliko puta ju je spasla i sreća. Da se tada zatresla Stojkovićeva mreža, koji je sačuvao svoj gol i kada je izgledalo da nema spasa, pitanje je kako bi se, imajući u vidu nedavne Partizanove „konfuzije”h u praktično dobijenim utakmicama, izbegao belaj.

Milošević je i ovoga puta (izuzetak je onaj okršaj na Old Trafordu) besprekorno pripremio ekipu za megdan. Ali, kada je postignuto ono što se želelo i kada je protivnik, uvidevši da nema čemu da se nada, krenuo na sve ili ništa, njegova ekipa se nije odmah snašla. Da su gosti smanjili na 3:1 krajem prvog poluvremena ili na početku drugog, pitanje je da li bi Partizan s onim teškim, a svežim, sećanjima na mečeve s Holanđanima i Kruševljanima, odoleo panici i izbegao haos u finišu.

Puki rezultat često zavara. Kao što neželjeni ishod pomrači dobru igru, tako i ovako bleštav rezultat, kakav je zasluženo ostvaren protiv Astane, može da zaslepi, pa da se ne vidi smrtonosna opasnost, koja je kako-tako izbegnuta.

Zvezdin anti-fudbal bez sreće

Zvezda promašila, Olimpijakos pogodio penal, ništa od evropskog proleća

"Orlove" na Evropskom prvenstvu čekaju Englezi i Hrvati!

Partizan ispustio pobedu u Hagu

Debakl Zvezde na „Marakani”

Baraž poslednja nada

Srbija ispustila pobedu protiv Ukrajine/Tadić razočaran ishodom kvalifikacija/Tumbaković zadovoljan čeka mart

Srbija saznala protivnika za baraž Lige nacija/Srbija sa 52 različite postave u poslednjih 5 godina

Srbiji bodovi protiv Luksemburga

Zvezda ubedljivo poražena od Totenhema

Partizan izgubio od Mančester junajteda golom iz penala

Ubedljiv poraz Zvezde od Totenhema u Londonu/Milojević: Boli ovakav poraz, ali može mnogo da se nauči

Srbija u Litvaniji otkrila stare boljke/Kako Srbija može do EP/Srbija slavila u Litvaniji