brisel nato8 migranti
jeremic4 migranti2 Poslasticarnica palic zvezda7777 novak1

Partizanu bilo dovoljno 15 minuta dobre igre za pobedu protiv Rudara!/ Radnički deklasirao Gziru!/Subotičani do remija protiv Korelajna u 96. minutu sa bele tačke!

izvor: agencije  foto: vn                                                                                              13.07.2018.

suma22

Partizanu bilo dovoljno 15 minuta dobre igre za pobedu protiv Rudara!

Samo 15 minuta dobrog, nadahnutog i konkretnog fudbala bilo je dovoljno Partizanu da prebrine sve brige oko plasmana u drugo kolo kvalifikacija Lige Evrope. Crno-beli su u većem delu meča na stadionu kraj Bistrice delovali kao da su došli na zagrevanje, a odlične sekvence od 43. do 58.minuta bile su dovoljne da dodju do rutinske pobede protiv limitiranog rivala. Na kraju Rudar je, posle svega viđenog, mogao da bude zadovoljan koliko i Partizan rezultatom koji oslikava ko je ko u ovom trenutku na evropskoj fudbalskoj mapi – 0:3 (0:1).

Partizan je u susret sa rivalom skromnog kvaliteta ušao, najblaže rečeno, mlako. Podatak da je udarac Rikarda Gomeša u 28.minutu nebu pod oblake bio prvi koji je upućen ka južnoj strani stadiona kraj Bistrice dovoljno govori o intenzitetu igre Đukićevog tima u uvodnih pola časa. Bezidejnu igru sa obe strane koja je pretila da prvo poluvreme ostavi potpuno praznim presekla je jedna dubinska lopta u 41.minutu, koju je ispred Sekulića pokupio mlađani Šehović, alije Radović uspeo dobro da zatvori ugao i na taj način je sprečio Partizanovog tinejdžera da zvanični debi u seniorskom timu ukrasi golom.

Ta situacijakao da je predstavljala signal da crno-beli počnu da igraju fudbal, pa je već dva minuta kasnije viđeno novo uzbuđenje pred golom Radovića. Gomeš je sa 20-ak metara gurnuo upotrebljivu loptu Nikoliću, a kada se novi špic Partizana oslobodio rivala usledio je nesmotren i utisak je nepotreban start štopera Živkovića. Englez nije imao ni najmanju dilemu, pokazao je na belu tačku, a Jevtović je rutinski doneo olakšanje svom timu pred odlazak na odmor.

Tim sa petoricom debitanata i kompletno izmenjen u odnosu na prošlogodišnju premijeru protiv Budućnosti je „prodisao“g tek posle tog vodećeg gola. Razlika u kvalitetu dva tima nije bila sporna nijednog trenutka, ali je tek posle „probijanja leda“g favorizovani gost počeo da opravdava ulogu apsolutnog favorita. Već u petom minutu nastavka Sejduba Suma je pokazao da bi ove sezone mogao da počne da se otplaćuje kada je sa 16 metara lepim udarcem zatresao mrežu i odličnom Šehoviću obezbedio asistenciju.Igra Pljevljaka koja se svodila samo na što skuplje prodavanje kože se tada potpuno raspala, pa je Đukićev tim praktično u svakom napadu delovao opasno po gol domaćina.Tačku na 15-minutnu dominaciju srpskog vicešampiona, koja je bila više nego dovoljna za ubedljiv trijumf, stavio je Rikardo Gomeš i to na način koji je odmah po dolasku predstavljan kao njegov najveći kvalitet. Napadač sa Zelenortskih ostrva je na 20-ak metara od gola samo ćušnuo loptu ispred sebe, a onda raspalio po njoj i pogodio desni donji ugao Radovićevog gola.

Od tog momenta Partizan je mogao da primiri napade i počne da razmišlja o izbegavanju povreda i rutinskom poslu overe plasmana u drugo kolo kvalifikacija Lige Evrope koji ga očekuje za sedam dana u Humskoj.

RUDAR – PARTIZAN0:3 (0:1)

STRELCI: Jevtović u 44. iz penala, Suma u 50, Gomeš u 57.minutu. Stadion: „Kraj Bistrice“g.Gledalaca: 5.000.Sudija: Stjuart Etvel (Engleska) 7.

RUDAR: Radović 6 -Pešukić 5,5, Mitrović 5,5, Živković 5, Sekulić 5 – Kuč 5 (od 61. Vuković 5,5), Sopo 5,5, Golubović 5(od 73. Macanović -)– Zečević 5, Đalović 5,5 (od 74. Janketić -), Bošnjak 6.

PARTIZAN: Stojković - – Enake 6,5, Marković 7, Valjente 6,5 (od 76. N.R.Miletić -), Šehović 8 – Zdjelar 6,5, Jevtović 7 (od 72.Janković -), Suma 7, Pantić 6,5 – Nikolić 6,5 (od 64.Kosović -), Gomeš 7.

Igrač utakmice: Zlatan Šehović (Partizan)

Radnički deklasirao Gziru!

radnicki-nis

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su na svom terenu ekipu Gzire sa Malte 4:0, u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Golove za Radnički postigli su Radovan Pankov u 14, Nermin Haskić u 53. i 85. minutu i Marko Mrkić u 55. minutu.

Revanš utakmica na programu je za nedelju dana.

Utakmica na stadionu Čair, pred oko 10.000 gledalaca, počela je u laganom ritmu, ekipe su odmeravale snage na sredini terena, da bi Radnički u 14. minutu posle kornera s desne strane stigao do prednosti.

Aleksandar Stanisavljević izveo je udarac iz ugla, a Pankov je bio najviši u šesnaestercu rivala i glavom prosledio loptu u mrežu Gzire.

Malteška ekipa je potom preuzela inicijativu, a čak je i u 24. minutu postigla gol, medjutim, poništen je zbog ofsajda.

Do poluvremena domaćin je imao par pokušaja iz daljine, da bi u drugom delu meča u potpunosti nadigrao rivala.

Prvo je u 52. minutu Haskić posle proigravnja Petra Grbića s desne strane duplirao prednost, da bi tri minuta kasnije Mrkić povisio na 3:0 nakon nove asistencije Stanisavljevića.

Radnički je potom imao još par šansi da dodje do ubedljivije pobede na povratku u Evropu posle 35 godina i debiju Nenada Lalatovića na klupi.

Najbliži golu bio je štoper Dušan Mićić koji je prvo posle sjajnog udarca sa oko 25 metara pogodio prečku, a petnaestak minuta kasnije mu je udarac glavom na gol-liniji zaustavio golman Džastin Haber.

Konačan rezultat i tačku na ubedljivu pobedu Radničkog stavio je Haskić golom u 85. minutu.

Trener Lalatović je poslednjih nekoliko minuta utakmice pratio s tribina pošto ga je sudija isključio jer je pored terena pimplovao loptu.

Subotičani do remija protiv Korelajna u 96. minutu sa bele tačke!

spartak

Fudbaleri subotičkog Spartaka i Kolrejna iz Severne Irske odigrali su večeras u Novom Sadu nerešeno 1:1, u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Kolrejn je na "Karađorđu" poveo u 23. minutu golom Darena Mekaulija, a izjednačenje i nadu Spartaku doneo je Mile Savković u 96. minutu iz penala.

Revanš utakmica igra se za sedam dana u Severnoj Irskoj.

Pobednik ovog dvomeča u narednom kolu kvalifikacija igraće protiv Sparte iz Praga.