pasos-22 brisel bl9 kustendorf 77 srb-nemacka novak33333

Krajinović bez plasmana u osminu finala

izvor; agencije       foto:                                                           19.01.2019.

krajinovic11

Ćorić je ostvario pobedu rezultatom 2:6, 6:3, 6:4, 6:3 posle nešto više od dva i po časa igre i plasirao se u osminu finala.

Krajinović je odlično počeo duel i bio znatno bolji rival na terenu, ali je u nastavku kontrolu preuzeo Ćorić, odbranio se od nekoliko naleta Filipa i uspeo da na kraju bez većih problema pobedi.

Srpski teniser je prvi set odigrao na jako visokom nivou. Ritern mu je bio odličan i samim tim došao je do dva brejka, a na kraju i ubedljivog prvog seta u svoju korist.

U nastavku je usledilo "dizanje" nivoa igre Ćorića i jedan lak gem u kojem je napravio brejk. Filip nije imao šanse da dođe do izjednačenja sve do kraja drugog dela igre, kada je došao do dve vezane brejk prilike. Ipak, Hrvat je tada odservirao nekoliko snažnih servisa, pogodio par linija i izjednačio na 1-1.

U trećem setu ništa nije razdvajalo Srbina i Hrvata sve do sedmog gema. Tada je ponovo pao Krajinović i servirao jako loše, što je Ćorić iskoristio. Iako je Krajinović spasao dve brejk prilike u tom gemu nije uspeo da izdrži i pretrpeo je novi brejk, a do kraja seta nije imao priliku da se vrati u isti.

U četvrtom setu sve se "raspalo" za srpskog igrača. Pretrpeo je jedan brejk, ali odmah nakon toga imao priliku da istom merom uzvrati rivalu. Ćorić je kod dve brejk prilike pogodio as i servis viner, što je izuzetno iznerviralo Filipa.

On je pretrpeo novi brejk i tada se već videlo da je taj gem bio početak kraja za srpskog tenisera u ovom meču, ali i na celom Australijan openu. Imao je Filip priliku da se eventualno totalno vrati u meč kada je oduzeo servis Borni na 5:2, ali je već u narednom gemu pretrpeo brejk.

Hrvatski teniser će u narednoj rundi igrati sa boljim iz duela Luka Puj – Aleksej Popirin.

Novak Đoković u osmini finala Australijan Opena

Đoković lako i sa Congom, sledeći je Šapovalov

Krajinović u trećem kolu Australija opena/Kraj za Krunić u Melburnu, Vang ubedljivo bolja

Troicki završio AO/ Moram da obratim pažnju na raspored i da napravim pravi plan

Đoković lagano do drugog kola i meča sa Congom

Krunićeva slavila posle preokreta, Đere eliminisan/Preokret Krajinovića za plasman u drugo kolo AO

Viktor posle preokreta izbacio Baenja/Tipsarević uzeo set, Lajović i Kecmanović izgubili sa "nulom"

Sedmorica naših u glavnom žrebu

AO žreb: Đoković kreće protiv kvalifikanta/Beker o šansama Đokovića u izboru za GOAT

Đoković preokretom do pobede i titule u Abu Dabiju/Novak posle uspešnog starta sezone: Bolje nego što sam očekivao