Đoković bolji od Kudle/Anderson preko Tipsarevića do trećeg kola Vimbldona

izvor; agencije       foto:                                                           03.07.2019.

novak

Đoković bolji od Kudle

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona pošto je danas pobedio Amerikanca Denisa Kudlu sa 6:3, 6:2, 6:2.

Meč Đokovića i Kudle, prvog i 111. tenisera sveta, trajao je samo sat i 32 minuta.

Prvi teniser sveta je ubedljivo počeo meč, pa je posle samo petnaestak minuta igre, uz dva brejka, poveo je sa velikih 5:0. Kada je izgledalo da će dobiti set sa nulom, Kudla je vratio jedan brejk, samnjio je na 5.3, ali je Đoković je u devetom gemu iskoristio drugu set loptu za prednost od 1:0 u setovima.

I na početku drugog seta Đoković je stekao dva brejka prednosti. Poveo je sa 4:1 kada je Kudla je došao do drugog brejka na meču, ali mu je najbolji teniser sveta odmah uzvratio istom merom, a potom i iskoristio prvu set loptu i stavio tačku na drugi set.

Srpski teniser je u početnom gemu trećeg seta napravio brejk, a sve je i definitivno bilo rešeno kada je i u sedmom gemu oduzeo servis protivniku.

Naredni Đokovićev protivnik biće Poljak Hurbert Hurkač. Njih dvojica su se do sada sastali samo jednom, u prvom kolu ovogodišnjeg Rolan Garosa, i tada je slavio srpski teniser.

Anderson preko Tipsarevića do trećeg kola Vimbldona

janko1

Srpski teniser Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u treće kolo Vimbldona, pošto je danas izgubio od Južnoafrikanca Kevina Andersona sa 4:6, 7:6, 1:6, 4:6.

Bio je ovo treći meč Tipsarevića i Andersona, a trenutno osmi teniser sveta je do druge pobede stigao posle dva sata i 58 minuta igre.

Anderson je u prvom gemu prvog seta napravio brejk i taj jedan brejk mu je bio dovoljan za prednost od 1:0.
U drugom setu su teniseri bili sigurni na svoj servis, viđena je samo jedna brejk prilika koju nije iskoristio Anderson pa je pobednik tog dela igre rešen u taj brejku. Tipsarević je dobio taj brejk sa 7:5.

Južnoafrički teniser je u trećem setu bio ubedljiv, dva puta je oduzeo servis Tipsareviću i prepustio mu samo jedan gem, dok mu je u četvrtom setu ponovo bio dovoljan samo jedan brejk za konačnu pobedu.

Anderson će u narednom kolu igrati protiv Argentinca Gvida Pelje.