AO: Đoković u osmini finala/ Švarcman izbacio Lajovića

izvor; agencije       foto:                                                         24.01.2020.

Novak-Djokovic-333

Đoković u osmini finala

Srpski teniser ostvario je plasman u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije pošto je danas pobedio Japanca Jošihita Nošioka sa 3:0 (6:3, 6:2, 6:2). Meč je trajao sat vremena i 27 minuta.

Đoković je otvorio meč uz jedan brejk i tako vrlo brzo stigao do sigurne prednosti od 3:0.

Dobrom igrom na svoj servis srpski teniser je do samog kraja sačuvao prednost, a onda i iskoristio prvu set loptu i poveo s 1:0.

Drugi deo igre počeo je na isti način, brejkom za Đokovića.

U narednih pet gemova oba tenisera bila su sigurna na svoj servis, da bi do novog brejka Đoković došao u sedmom gemu, a potom i servirao za vođstvo od 2:0.

Slična situacija viđena je i u trećem setu. Srpski teniser je uz dva oduzeta servisa svom rivalu poveo s 4:0, da bi nešto kasnije i servirao za pobedu.

Jednu meč loptu je uspeo da spasi Japanac, ali je Đoković iskoristio drugu u upisao pobedu, prenosi Beta.

U narednom kolu Srbin će igrati protiv Argentinca Dijega Švarcmana, koji je eliminisao Dušana Lajovića.

Švarcman izbacio Lajovića

lajovic-7

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u trećem kolu Otvorenog prvenstva Australije, pošto je u noći između četvrtka i petka poražen od Argentinca Dijega Švarcmana sa 3:0 (6:2, 6:3, 7:6). Meč je trajao dva sata i 16 minuta.

Na startu prvog seta oba tenisera bila su sigurna na svoj servis, ali je Švarcman pri rezultatu 2:2 osvojio naredna četiri gema i iskorisio drugu set loptu za vođstvo od 1:0.

Četvrti gem drugog seta doneo je novi brejk za Argentinca, ali je Lajović uspeo da uzvrati ri-brejkom i smanji zaostatak na 3:4.

Ipak, ponovo je uspedila mini serija argentinskog tenisera, koji je bio bolji u sledeća dva gema i došao na set od pobede u ovom meču.

Treći deo igre doneo je najveću neizvesnost i veliku borbu. Na startu su viđena četiri uzastopna brejka na obe strane, te je rezultat bio izjednačen 2:2.

Do kraja seta oba tenisera pružila sh izjednačenu igru, te je pitanje pobednika rešeno u taj-brejku.

Imao je Lajović tri set lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi, za razliku od Švarcmana, kojem je bila dovoljna jedna meč lopta da završi meč u svoju korist.

U osmini finala Argentinac će igrati protiv boljeg iz duela između srpskog tenisera Novaka Đokovića i Japanca Jošihita Nošioke.

Osim Švarcmana, plasman u dalji tok takmičenja obezbedio je i mađarski teniser Martin Fukovič, koji je eliminisao Amerikanca Tomija Paula sa 3:0 (6:1, 6:1, 6:4).

Njegov naredni rival biće bolji iz duela između Švajcarca Rodžera Federera i Australijanca Džona Milmana.

AO: Djoković i Lajović u 3.kolu, kraj za Krajinovića