freedom barometar ZORAN-ZAEV dilon-kusta lekovi3 ak2 fra-srb

Orlovi” porazom od Brazila umanjili šanse za prolaz u drugi krug SP

izvor: agencije  foto:                                                                                                          14.01.2019

srb-bra

Hod po pretankoj liniji između druge faze i razigravanja za plasman ne trpi 17 tehničkih grešaka u duelu sa direktnim rivalom za treće mesto u grupi. Rukometaši Srbije su sami sebi naneli poraz u okršaju sa Brazilom, koji sad ima mnogo izglednije šanse za prolaz u drugi krug Svetskog prenstva u Nemačkoj i Danskoj - 24:22 (14:11).

"Orlovi" će krajičkom oka gledati njihov okršaj sa Rusima sutra od 15.30, a potom će pobedom nad Korejom (18.00) tražiti onu teoretsku šansu za treću poziciju. Uslov će verovatno biti i trijumf nad Nemcima pred 14.000 njihovih navijača u "Mercedes-Benc areni" u četvrtak od 18.00.

Pomračenje od 14 minuta bez gola u prvom poluvremenu protiv Brazila pretilo je ekspresno da gurne naš tim u tamu Prezident kupa. U tom periodu je Srbija bila tipičan primer ekipe kojoj je mesto u borbi za neko 16. mesto. Peruničić je probao da razdrma napad igrom 7:6 bez čuvara mreže, ali je gurnuo pulene u još veći kanal - 3:9 je bilo u 19. minutu.

Kukić je prekinuo seriju protivnika od 7:0 i monolog golmana Terkariola, koji je do pauze već imao devet recki u svojoj koloni. Od toga su više od pola bili čisti ziceri, što je našem timu oduzelo ono malo samopouzdanja, a Brazilu donelo 13:6 na semaforu.

Kada krilo preuzme ulogu organizatora igre, onda se stvari zaista loše odvijaju na terenu, ali kapiten Nemanja Ilić nije imao drugog izbora. Omaleni rukometaš utrčavanjima je napravio pometnju u završnici prvog poluvremena i poveo Srbiju u seriju 5:1 za podnošljivih 11:14 na pauzi.

Mošić je odmah smanjio na 12:14, ali je mladi Milić u napadu za minus jedan napravio grešku. Tri puta više su ih imali "orlovi" u tom trenutku (11:4), ali su zahvaljujući sve boljem Milosavljevu nekako držali korak za protivnikom. Mladi golman, inače najbolji rukometaš Srbije u 2018, tek danas je dobio šansu i odmah je imao duplo više odbrana (10) nego Verkić i Cupara zajedno u meču protiv Francuza (6).

Poslednji trzaj došao je u režiji braće Ilić, koja su iznudila dva sedmerca, a stariji Nemanja je realizovao oba za 21:22. Ipak, u poslednja dva minuta, Srbija je ušla sa igračem manje posle trećeg isključenja i crvenog kartona Pušice.

Brazilci su davali i previše prilika za bod u samoj završnici, ali naši rukometaši su sa još dve greške, ukupno 17 na meču, izabrali da ostanu prosečna ekipa. Nisu kažnjeni samo drugim uzastopnim porazom, već i sve izvesnijom eliminacijom na Prezident kup, kreiranom za autsajdere da vežbaju rukomet. Kako će tamo biti, osetiće na svojoj koži sutra uveče protiv Koreje, a ako im se i dalje igra sa velikim timovima, verovatno će morati da pobede domaćina Nemačku u poslednjem kolu u četvrtak.

MILOSAVLjEV: IZGORELI U ŽELjI
Dejan Milosavljev je imao sjajan debi na velikim šampionatima, ali njegove odbrane nisu bile dovoljne da Srbija stigne barem do boda.
- Mnogo teško mi je pao ovaj poraz. Izgoreli smo u želji, imali smo previše tehničkih grešaka. Verujem i dalje u ovaj tim, da možemo da iznenadimo Nemačku u poslednjem kolu. Nadam se da ćemo imati sreće i sa ostalim rezultatima, jer u ovako teškoj grupi mora malo i sreća da te pogleda.

ILIĆ: NERVOZA BEZ POTREBE
Levo krilo Vanja Ilić svestan je da su "orlovi" sami sebe pobedili.
- Opet te tehničke greške... Kad krenu kola nizbrdo, onda se bez potrebe uvuče nervoza među nas mlade igrače. Da smo imali još pet minuta, možda bismo ih i stigli. Ali nećemo se tek tako predati, idemo na pobede nad Korejom i Nemačkom.

SRBIJA - BRAZIL 22:24 (11:14)
DVORANA: "Mercedes-Benc". Gledalaca: 10.000. Sudije: Gjeding/Hansen (Danska). Sedmerci: Srbija 2 (2), Brazil 1 (2). Isključenja: Srbija 12, Brazil 6 minuta. Crveni karton: Pušica (Srbija) u 58. minutu.
SRBIJA: Verkić 4 odbrane, Milosavljev 10 odbrana, Pušica 1, Vorkapić, Orbović 1, Vujić 1, Radivojević 5, Nenadić 2, N. Ilić 4 (2), Mošić 1, V. Ilić, Nikolić, Kukić 1, Marsenić 5, Obradović, Milić 1.
BRAZIL: Terkariol 9 odbrana, Almeida 5 odbrana, E. Tešeira, Valadao 1, Toledo 5, Santos 2, Pozer 1, Borhes 4 (1), Čiufa 4, V. Tešeira 1, Novais, Ponsiano, Langaro 4, Nantes, Hakbart 1, Rodriges 1.

novosti.rs

Francuska prejaka za Srbiju

Srbija ispustila pobedu protiv Rusije

Rukometaši Srbije danas putuju na SP u Nemačkoj i Danskoj/Peruničić saopštio spisak za SP

Srpkinje izgubile od Crne Gore i oprostile se od polufinala Evropskog prvenstva

Odbojkašice ispisale istoriju – Srbija je svetski prvak!

Srpske odbojkašice prvi put u istoriji u finalu svetskog prvenstva!

Odbojkašice sa prvog mesta u brobu za medalju

Odbojkašice Srbije se osvetile Japankama u borbi za polufinale SP!

Srpske odbojkašice u grupi sa Italijom i Japanom/Odbojkašice Srbije protiv Holandije vezale i drugi poraz na SP

Terzić: Ima još stvari koje možemo da unapredimo/Nova pobeda odbojkašica bez izgubljenog seta