cavic cg-eu2 verisec glogovac vucela srbija_6

Zvezda ubedljiva protiv Armanija

izvor: evn  foto: vn                                                                                                              09.02.2018.

zvezda444

Nije Crvena zvezda imala brojnu podršku s tribina na kakvu je navikla u mečevima elitnog evropskog takmičenja u "Pioniru", ali je imala znanje, volju i strpljenje da četvrti put zaredom uzme evroligašku meru milanskom Armaniju. Nije blistala u odbrani, ali zato je pokazala poveliki ofanzivni arsenal kojim je "uništila" italijanskog giganta za deveti trijumf u ovosezonskoj eliti.

Nije želeo milanski tim da prikriva taktiku na kojoj će da gradi napad. Startnom serijom od tri trojke raširili su odbranu crveno-belih kako bi olakšali "pik" igru u kojoj je reket crveno-belih bio ranjiv. Pošto su bili manje uspešni u defanzivnim zadacima, Beograđani su odlučili da se brane napadom.

Mirna ruka Dobrića, brzina Dangubića, silina Lesora i lucidnost Ročestija izdigli su igru crveno-belih na viši stepen koji gosti polovinom prve denice nisu uspeli da dosegnu, pa je četa Dušana Alimpijevića serijom od 16:3 izgradila prvu dvocifrenu prednost (43:31).

Iako je sadašnji tim Milaneza daleko od šampionskog sjaja ekipe iz druge polovine osamdesetih godina prošlog veka, sa "mekanom" odbranom koja je dopustila Zvezdi devet skokova u prvom poluvremenu, ipak, ima previše odličnih pojedinaca da bi utakmica tada bila završena. Forsirajući miks dalekometnih šuteva sa "pik" igrom uspeo je da na veliki odmor stigne sa tek pet poena deficita (50:45).

Gosti nisu menjali stil ni u trećoj deonici, oslanjajući se na Gaudloka i Kuzminskasa, ali ni Zvezda, koja je za nijansu pojačala odbranu, a napadu se priključio Janković, pa je iz tih deset minuta izvukla minimalnu rezultatsku korist (71:65), dovoljnu da u poslednju deonicu uđe sa neophodnom mirnoćom i strpljenjem. Kada je odlični Janković u 31. minutu iz nesportskog faula Kuzminskasa izvukao dva poena sa penala, a zatim i kucanje (75:65), pa Ročesti vežbao zgibove na dodavanje Feldina (82:69), crveno-belima su se otvorila vrata pobede koja nije uspela da zatvori ni trojka Davisa Bertansa pod faulom (82:73).

Kao da nisu odigrali ni minut pre toga, regionalni i srpski šampioni su izgledali sveže. Iako je bilo sitnih propusta u odbrani, nastavili su da kidišu ka košu gostiju, ruinirajući im bilo kakvu volju za igrom. Tresla se konstrukcija od zakucavanja, mrežica se "cepala" od šuteva crveno-belih koji su već polovinom poslednje četvrtine štiklirali trijumf koji im je sačuvao nadu za plasman u plej-of, ali, pre svega, učvrstio samopouzdanje pred završne utakmice regulrnog dela ABA lige i Kup Radivoja Koraća.

ŠAMPIONE, NEKA TI JE VEČNA SLAVA!

PRE početka utakmice, minutom ćutanja odana je počast Nebojši Glogovcu, velikanu srpske glume i istinskom navijaču Crvene zvezde, koji je u petak preminuo posle kratke bolesti.

- Šampione, neka ti je večna slava! - prethodno se, na tviter-nalogu, klub sa Malog Kalemegdana oprostio od jednog od najtalentovanijih srpskih glumaca u regionu u poslednjih nekoliko decenija.

CRVENA ZVEZDA - ARMANI MILANO 100:89

DVORANA "Aleksandar Nikolić". Gledalaca: 4.895. Sudije: Iererzelo (Španija), Kontas (Grčka), Haliko (Estonija).
CRVENA ZVEZDA:
Dangubić 10 (4 sk), Davidovac 5, Lasić 5, Dobrić 6, Feldin 10 (4 as), Janković 15 (4 sk), Ročesti 14 (9 as), Omić 11, Lesor 11 (10 sk), Enis, Jovanović, Bjelica 9.
ARMANI MILANO:
Gaudlok 15, Micov 11, Paskolo, Kalnijetis, Tarževski 3 (6 sk), Kuzminskas 17, Činčarini 2, Mbaje 3, Tiodor 13 (8 as), Bertans 10, Džerels 7, Gudaitis 8.
Po četvrtinama: 23:20, 27:25, 21:20, 29:24.

novosti.rs

Kraj niza u Vitoriji: Baskonija pobedila Zvezdu/Alimpijević: Bez energije i bez šanse protiv Baskonije

Evroliga pokrenula postupak protiv Zvezde: Klub bez komentara

Zvezda bolja od Olimpijakosa!

Đordjević objavio spisak: Bez igrača iz Evrolige

EL: Zvezda nemoćna u Tel Avivu, brine i povreda Feldina

Poraz Zvezde od Himkija

EL: Efes bolji od Zvezde

Marina Maljković ponovo predvodi Srbiju: Imam dužnost…

EL: Davidovac nokautirao Žalgiris

Zvezda dobila Efes, Feldinova utakmica karijere!

Predsednik KK Partizan : Loša finansijska situacija, Zagorac sam odlučio da ode u Španiju, podrška Nikoliću...

EL: Antić presudio Realu/ Alimpijević: Presrećan sam/Ročesti: Bili smo gladni pobede

Nemačka u arhivi, Gruzija u mislima

"Stari" Orlovi za siguran start Srbije/"Jedna od najdražih pobeda! Gde je sada Štimac?"