izbori1 djaci radanovic antibiotici kapija par-mu

Zvezda izgubila od Efesa u Istanbulu

izvor: agencije  foto:                                                                                          29.10.2019.

efes-zvezda

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras od Efesa u Istanbulu sa 70:85 (9:21, 17:17, 25:18, 19:29) u petom kolu Evrolige.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Lorenco Braun sa 18 poena, dok je Branko Lazić ubacio devet.

Efes je do trijumfa predvodio Vasilije Micić sa 26 poena, dok je Šejn Larkin ubacio 13.

Utakmica u Istanbulu loše je počela po crveno-bele, Efes je već u ranoj fazi uspeo da dodje do dvocifrene prednosti, pre svega zahvaljujući lošoj organizaciji napada crveno-belih, ali i nesportskoj Lorenca Brauna posle koje su u jednom napadu postigli pet poena.

I pored nešto boljeg procenta šuta, više skokova u napadu, ekipa Andrije Gavrilovića nije imala pravi odgovor. Efes je konstantno održavao dvocifrenu prednost.

Do pada u igri Efesa došlo je sredinom treće četvrtine, kada su crveno-beli uspeli da načine preokret i povedu sa 51:49, medjutim, usledio je odgovor domaćina u seriji od 7:0 kojom su posle 30 minuta igre imali pet poena prednosti.

Efes je u poslednjoj deonici dobrim šutom s distance prelomio utakmicu i upisao novi trijumf.

Turska ekipa posle pet utakmica ima četiri pobede i jedan poraz, dok Zvezda ima skor od 1/4.

Nešto ranije večeras Himki je sa 103:86 pobedio Panatinaikos.

Zvezda izgubila od Barselone

Tomić ostavio nepoznanicu

EL: Beron promašio šut za pobedu

Crveno-beli granitnom odbranom srušili Fenerbahče/Tomić hvali i upozorava: Ovo je samo jedna pobeda/Obradović:Postigli smo bednih 56 poena

Konačno se smeši finale „večitih rivala”