Zastava_1 Ana-Brnabic1 digitalni-radnik FFS-1 novak555 Juniori22

Trnava baš tvrd zid

izvor: evn  foto: vn                                                                                             07.08.2018.

zvezda-trnava

Crvena zvezda je prvi put od starta sezone naletela na tvrd zid. Nije ispalo kako se želelo i očekivalo, pa će prolaz u plej-of Lige šampiona crveno-beli juriti u Trnavi, sledećeg utorka u revanšu trećeg kola kvalifikacija. Uigrana i žilava ekipa Spartaka je odolela u „grotlu“ Marakane“ i uradila ono što je planirala – nije izgubila, a postigla je gol: 1:1.

Milojevićevi izabranici nisu bili ubedljivi, potrošili su ogromnu energiju ali bez željenog učinka. Najviše je zaboleo taj trn koji je zabola Trnava u Borjanovu mrežu, jer je izjednačenje palo samo posle 30 sekundi od Benovog vodećeg gola sa bele tačke.

Od samog starta Zvezda je pritisla rivala i već u prvom minutu stigla da izvede dva kornera, ali bez veće opasnosti. U osmom minutu, Krstičić je za delić sekunde zakasnio posle Rodićevog ubacivanja. Na početnu, žestoku inicijativu, gosti su našli odgovor jer su uspeli da umrtve igru. Sve do 24. minuta nije bilo uzbuđenja, a onda je jedna brza kontra razgalila stadion.

Stojiljkovićev pas izbacio je Krstičića u mat poziciju, ali pre šuta nepropisno ga „seku u makazama“ dvojica protivničkih igrača što je španski sudija Karlos der Sera kaznio penalom. Ben je hladnokrvan sa bele tačke – 1:0.

Međutim, slavlje je kratko trajalo. Lukavi gosti su došli do izjednjačenja kao u sprintu, posle samo 30 sekundi. Zvezdina odbrana je zaspla, Žirka pretrčao Rodića po desnoj strani, odlično pronašao Grendela koji je sa desetak metara suviše lako pogodio do tada tako dobro čuvanu mrežu Milana Borjana – 1:1. Zvezdin trener Vladan Milojević nije mogao da veruje da se ovo dešava, uhvatio se za glavu, skočio od nervoze pored klupe.

Baš naivno za ekipu koja je na svom stadionu primila gol u Evropi posle 385 minuta. Od ovog šoka, Milojevićevi izabranici se nisu oporavili do kraja prvog poluvremena. Bili su nervozni, ishitreni, daleko od svoje prepoznatljive igre. Srećom, istrčavanje i slabo ispucavanje Borjana nije imalo posledica, kao nešto kanije ni kiks Vujadina Savića. Ebisilio je pred kraj pokušao iz slbodnog udarca, ali ga je golman Čudi pročitao. Utisak je bio da su se gosti do tada bolje snašli.

Gol koji su dali dao im je krila da i u drugom poluvremenu igraju svoju prgavu igru, sa mnogo provokacija. Na jednu od njih naseo je Nemanja Radonjić i zaradio žuti karton. Znali su Slovaci da im od njega preti najveća opasnost, pa su ga po levom krilu čuvala i zatvarala po trojica igrača. Prvi put im je Radonjić utekao u 53. minutu, ali mu je falila konkretnija završnica.

Kada je Milić u 52. minutu zamenio dosta statičnog Stojiljkovića, živnuli su i napadi. Međutim, Milić se ubrzo povredio, pa ga je zamenio Srnić. Ređali su se korneri i po koji šut, ali je to sve izgledalo stihijski, bez pravog plana.

U samom finišu krenuo je još jedan talas Zvezdinih napada. Šutirali su Radonjić i Simić, ali to je bilo slabo za raspoloženog golmana gostiju Čudija.

Na kraju, sever je ispratio igrače povicima „Idemo dalje“ i „šampioni“... Nešto slabija partija još nikom nije umanjila snove o Ligi šampiona.

NAVIJAČI ZA DESETKU

Navijaci Crvene zvezde su još jednom pokazali kolika su inspiracija i snaga u važnim utakmicama. Oko 40.000 pristalica crveno-belih u toploj i sparnoj avgustovskoj noći bodrilo je svoje ljubimce najbolje od starta sezone. Na severu je pred početak istaknuta koreagrafija sa srpskom zastavom i parolom „Nema podele“. A kada je zagrmela pesma sa svih strana „pune tribine ludih navijača“, atmosfera je postala ona prava evropska, prepoznatljiva.

Istočna tribina bila je skroz ispunjena, sever i zapad takođe. Gostujući igrači imali su podršku par stotina svojih navijača, smeštenih u boksu na južnoj tribini. Dobili su aplauze kada su i oni zapevali „Kosovo je Srbija“.

C. ZVEZDA – SPARTAK 1:1 (1:1)
STRELCI:
Ben u 24. minutu (iz jedanaesterca) za Crvenu zvezdu, a Grendel u 25. za Spartak. Stadion: „Rajko Mitić“g. Gledalaca: 37.112. Sudija: Karlos del Sera (Španija) 6.
C. ZVEZDA: Borjan 6 – Stojković 6, Savić 6, Degenek 6,5, Rodić 6 – Jovičić 6,5, Krstičić 6,5 – Radonjić 6, Ebisilio 6 (od 80. Simić), Ben 6 – Stojiljković 6 (od 52. Milić -, od 73 Srnić).
SPARTAK: Čudi 7 – Kadlec 6, Tot 6, Godal 6, Čonka 6, – Grendel 6 (od 87. Mizenbek -) , Rada 6 (od 90. Hladek -), Sloboda 6, Grešak 6, Žirka 6,5 – Bakoš 6,5 (od 75. Egho -).
IGRAČ UTAKMICE: Martin Čudi (Spartak).

Mirković: Znam zahteve, prvo da izađemo iz apatije

Srbija dobija nacionalni stadion, ne zna se koliko košta

Partizan smenio Đukića, Mirković novi trener

Partizan i pored novog bledog izdanja uspeo da eliminiše Trakaj/Spartakova senzacija u Pragu! / Radnički završio takmičenje u Evropi