opozicija000 djilas3 av000 ricard novak djokovic 555 rukometasice_1

Težak poraz fudbalera Srbije u Ukrajini

izvor: agencije foto:                                                                                            07.06.2019.

srb-ukr

LAVOV - Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je večeras u gostima protiv Ukrajine sa 5:0 (2:0), u utakmici B grupe kvalifikacija za EURO 2020.

Pred 35.000 gledalaca na „Lavov Areni”h, prva dva gola za domaćina postigao je Viktor Cigankov, u 26. i 28. minutu, da bi u nastavku pogađali Jevgen Konopljanka u 46. i 75, i Roman Jaremčuk u 59. minutu.

Reprezentacija Srbije doživela je večeras težak poraz na gostovanju u Ukrajini. Ukrajniski igrači su bili znatno bolji protivnik i mogli su da pobede i ubedljivije.

Fudbaleri Srbije delovali su nemoćno na terenu.

Na početku drugog poluvrmena fudbaleri Ukrajine su nastavili sa napadima i vrlo brzo povećali prednost na 3 : 0. Na kraju prvog poluvremena fudbaleri Ukrajine imali su prednost od dva gola.

Ukrajinci za samo dva minuta matirali srpsku odbranu a imali su još nekoliko prilika da povećaju prednost. Ni igrači Srbije u tom delu utakmice nisu bili bez šansi, ali nisu uspeli da postignu pogodak.

Na početku navijači Ukrajine izviždali su himnu Srbije uoči utakmice dve selekcije u Lavovu u kvalifikacijama za EURO 2020.

Takođe, navijači su skandirali uvredljivu poruku: Ruska k.....

Na severnoj tribini mogu se videti i zastave Hrvatske.

Tokom dva dana boravka srpskog tima u Ukrajini, nije bilo incidenata, ali je obezbeđenje bilo pojačano, prenosi Tanjug.

U drugom meču B grupe Litvanija i Luksemburg remizirali su 1:1.

Ukrajina vodi na tabeli sa sedam bodova, Luksemburg ima četiri, Portugalija dva, a Litvanija i Srbija po bod.

Srbija već u ponedeljak dočekuje Litvaniju, bez publike, dok Ukrajina, takođe na svom terenu, čeka Luksemburg.