PRAJD iguman janjic vukov sabor narodni muzej djokovic222 Novak555555

Rumunija kaznila greške Srbije

izvor: evn  foto:  vn

mitar

Sjajno prvo poluvreme, još bolji Aleksandar Mitrović,ali je i to bilo nedovoljno za pobedu fudbalske reprezentacije Srbije protiv Rumunije u 2. kolu Lige nacija. Na kraju odlične utakmice na stadionu Partizana samo 2:2 (1:0).

Najbolji strelac naše reprezentacije imao je mali šou tokom 90 minuta otvorene borbe sa gostima iz Rumunije, podigao dva prelepa gola, ali su posle grešaka odbrane “gorlova”h od kojih su neke bile više nego početničke, izabranici Kozmina Kontre stigli do jednog boda koji nose kući iz Beograda.

Mitrović je prvo u 26.minutu krunisao sjajnu partiju kapitena Kolarova i odlično se snašao dok je bio na zemlji okružen trojicom Rumuna i vešto doveo naš timu vođstvo. Prelep utisak iz prvog poluvremena koji je ukrasilo više od 15.000 navijača na stadionu u Humskoj 1, mahom mlađe populacije i 1.000 vatrenih Rumuna, pokvaren je odmah na startu drugog poluvremena. Kapiten Kolarov je povukao za dres Čipiua, a Stančiu je ikoristio poklon sa bele tačke i doneo prvo izjednačenje.

Dodala je ekipa Mladena Krstajića gas, a Mitrović je u 63. minutu novom malom bravurom doneo novo vođstvo Srbiji, ali je ono trajao još kraće nego prvo. Jedva pet minuta je prošlo od velike radosti na tribinama, a Tukudean je doneo, ispostaviće se, bod Rumuniji i dokaz da ova Krstajićeva selekcija počinje da igra utakmice sa dva lica. Baš kao prošlenedelje u Viljnusu “orlovi” su podsetili na neke dane iz svoje slavnije prošlosti, ali je drugo poluvreme razlog za veliku brigu selektora i stručnog štaba koji brine o mnogo stvari oko reprezentacije.

Od koncetracije pred svojom mrežom, preko kontranapada koji su postali izgleda glavno oružje naših rivala, do nekih grešaka iskusnijih igrača, ali i početnika na velikoj sceni. Jer, način na koji je na primer, samo pogledom Miloš Veljković ispratio let lopte posle kornera i strelca za Rumune u 68. minutu, više liči na stvari koje se uče u nekoj mlađoj selekciji, nikako u najboljem državnom timu. Dodajmo na sve i detalj iz 90. minuta kada je rezervista Rumunije izbio sam pred golmana Dmitrovića i imao šansu da šokira sve u Beogradu.

Bilo kako bilo, Srbija je propustila priliku da se usami na vrhu svoje grupe Lige nacija. Sada deli to prvo mesto sa Crnom Gorom, sa kojom će u Podgorici igrati u oktobru svoju sledeću utakmicu. Koliki smo favoriti i koliko zaista vredi Krstajićeva ekipa, naslutilo se samo po prvim poluvemenima u Viljnusu i Beogradu. Gostovanja u Podgorici i u Bukureštu bi trebalo da daju nešto konkretniji odgovor koliko zaista može ovaj tim. Do tada ćemo čekati da se iz letnjeg sna probude i Sergej Milinković – Savić, Ljajić, Veljković...

STRELCI: Aleksandar Mitrović u 26. i 63. minutu za Srbiju, a Čipčiu u 48. minutu (iz jedanaesteca) i Kristijan Tukudean u 68. minutu Rumuniju. Stadion Partizana. Gledalaca: 15.496. Sudija: Vlasislav Bezborodov (Rusija) 6.
SRBIJA: Dmitrović 6,5 – Rukavina 7, Spajić 6,5, Veljković 5,5, Kolarov 7 – Maksimović 6,5, Lukić 6 (od 71. Matić 7) – Ljajić 6 (od 77. Prijović -), Milinković-Savić 5,5(od 64. Kostić 6,5), Tadić – Mitrović 8.
RUMUNIJA: Tararušanu 6 – Manea 6, Balasa 6,5, Sapunaru 6,5, Banku 6,5 – Marin 6, Anton 6, Čipčiu 7 (od 90 Rotariju-) – Stančiu 7, Tukudean 6 (od 82.Keseru-), Draguš 6,5 (od 60. Mitirta 6).
Igrač utakmice: Aleksandar Mitrović(Srbija).

PUN POGODAK FSS
U situaciji kada godinama jedan deo srpske klupske navijačke scene bojkotuje svoju rođenu fudbalsku reprezentaciju, isposatvilo se da je FSS napravio sjajn potez kada je poziv na duel Lige nacija protiv Rumunije uputio najmlađima. Hiljade klinaca sa roditeljima su zauzeli mesta na sve četiri tribine stadiona u Humskoj 1, mnoge škole fudbala dovele su svoje polaznike da uživo vide svoje fudbalske idole rasute po nekim od najboljih klubova Evrope.

OD RUMUNA: “KOSOVO JE SRCE SRBIJE”!
Oko 1.000 navijača Rumunije napravilo je skoro pa fanatičnu atmosferu na delu severne tribine. Oni su svoj navijački performans otvorili skandiranjem: “Kosovo je srce Serbije”, odmah izazvali ovacije srpskih navijača. Nastavili već od 1. minuta sa bakljadom, a organizovano su navijali svih 90 minuta pa je atosfera povremeno podsećala na onu sa srpskog večitog derbija.

GOSTI SRPSKI GIMNAZIJALCI

Specijalni gosti Fudbalskog saveza Srbije na sinoćnoj utakmiciu Humskoj1 bili su đaci Srpske teoretske gimnazije “Dositej Obradović” iz Temišvara.Oni su pozdravljeni burnim aplauzom okupljene publike, a zanimljivo je da su dobar deo severne tribine stadiona Partizana zauzeli i navijači Rumunije. Skoro 1.000 došlo je u Beograd da podrži svoj nacionalni tim.

novosti.rs

Srbija teško do bodova u Litvaniji

Kazna UEFA:  Zvezda bez navijača u Parizu i Liverpulu

Da budemo najbolji u Ligi nacija

UEFA pokrenula novi disciplinski postupak protiv Zvezde

Krstajić: Stojim iza reči Obradovića, Srbija ne može bez trojice!

Mirković : Ovo je naša realnost/Stojković: Igrali smo protiv velikog protivnika/Šćekić: Naivno primljena dva gola

Žreb za LŠ: PSŽ i Liverpul dolaze na "Marakanu"/Predsednik PSŽ: Uzbudljiv izazov za ceo naš tim/Anćeloti: Teška grupa/ Klop: Ako previše razmišljate, ispali ste

Partizan bez šanse u Istanbulu: Lekcija za evropski kraj

UEFA šalje bogatu finansijsku injekciju Zvezdi/Zvezda sa navijačima u Ligi šampiona!/Zvezda pregovara sa dvojicom napadača – Boaći je realnija opcija

Crvena Zvezda u Ligi šampiona/Evropski mediji: Šampion Evrope se vratio, Zvezda je čudo