second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button

Second Second Second Second Second Second Second Second

Odbojkašice Srbije se osvetile Japankama u borbi za polufinale SP!

izvor: agencije  foto:                                                                                                          14.10.2018

brankica

Odbojkašice Srbije pobedile su Japan sa maksimalnih 3-0, 25:19, 25:18, 25:23 u meču grupe G Svetskog prvenstva u Japanu.

Srbija se ovom pobedom praktično plasirala u polufinale Svetskog prvenstva pošto, ali će sačekati ishod meča koji u ponedeljak igraju Japan i Italija u istoj grupi.

Naše odbojkašice su posle dva poraza uspele da se izdignu i odigraju fantastičan meč i u odbrani i u napadu i Japanke su samo u završnicama svakog od tri seta uspevale da im poremete ritam.

Najefikasnija je u pobedi Srbije bila Tijana Bošković sa 24 poena, Brankica Mihajlović je imala 18, ali su imale izvrsnu podršku od Silvije Popović i Bjanke Buše koje su sjajno pokrivale blok i "hvatale" gotovo sve što u bloku prođe.

Srbija je prvi set krenula izjednačeno sa Japankama koje su uspevale da do 5:4 održavaju ritam. Od tog trenutka, izabranice Zorana Terzića prave seriju 4:0, odlaze na 8:5.

Podloga za snažne napade je bila izvrsna odbrana, a jedino što je Srbiji falilo su bili napadi kroz sredinu za Stefanu Veljković.

Tri neverovatne odbrane naših odbojkašica, pa onda realizacija Brankice Mihajlović u kontri, Japan nije imao rešenja za igru naše reprezentacije koja je od 13:6 i 15:7 uspostavila potpunu kontrolu i rutinski privela set kraju.

U drugom je ritam uspostavljen opet dobrom odbranom na startu. Koliko je želje bilo među našim igračicama pokazuje i poen za 7:3 u drugom setu kada se Tijana Bošković odbranila nogom i dočekala grešku Japanki u kontri.

Japanke nisu znale gde da napadaju jer je u do polovine drugog seta Silvija Popović kupila sve u polju, a prednost Srbije je rasla do 18:10 kada Taširo u nemoći promašuje zicer na mreži pored Bjanke Buše.

Srpkinje su do kraja drugog seta imale samo dve greške na servisu.

Međutim, na početku trećeg usledile su tri uzasopne i to je poremetilo ritam naše selekcije. Japan je poveo sa 7:5, igralo se u naletima od po dva poena gde bi naše devojke stizale taj zaostatak, a Japan ga opet pravio.

Umorile su se Maja Ognjenović i Bjanka Buša, opala je koncentracija i Japan je to koristio. Greškom Maje i Milene Rašić, protivnice Srbije su otišle na 21:18 u finišu trećeg seta i činilo se da će ga i osvojiti.

Umesto toga, odbojkašice Srbije su napravile seriju. Jedan od ključnih poena je osvojila Silvija Popović. Japanke su blokirale po sredini, lopta je išla na Popovićevu koja je videla prazan deo polja i vrlo snalažljivo poslala duboku loptu na 22:20 za Japan.

Bjanka Buša je poslala smeč od bloka u aut, Milena Rašić je odservirala as i Srbija je povela 23:22 posle bloka Buše. Do kraja seta naše odbojkašice su bile pribranije i zasluženo slavile bez izgubljenog seta.

Sledi dan pauze, pa onda okršaj sa Italijom u borbi za polufinale Svetskog prvenstva.

Srpske odbojkašice u grupi sa Italijom i Japanom/Odbojkašice Srbije protiv Holandije vezale i drugi poraz na SP

Terzić: Ima još stvari koje možemo da unapredimo/Nova pobeda odbojkašica bez izgubljenog seta