novine brisel romi1 ZG2 srebrenica777 Sasa Djordjevic

LE: Zvezda sa 0:0 ide u Moskvu

izvor: agencije  foto:                                                                                               13.02.2018.

stojkovic

Fudbaleri Crvene zvezde i CSKA odigrali su nerešeno 0:0 na stadionu "Rajko Mitić" u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope.

U prvom poluvremenu više se igralo pred golom Zvezde – Moskovljani su izveli nekoliko kornera, imali dobru šansu preko Vitinja i još nekoliko puta su ušli u šesnaesterac pre nego što je opasnost otklonjena.

Na drugoj strani Zvezda je imala najbolju priliku u 35. minutu, kada je Radonjić u kontri šutirao pravo u Akinfejeva u situaciji jedan na jedan, a nešto ranije Ben je šutirao preko gola iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora.

U drugom poluvremenu CSKA je pritiskao, ali je ponovo Zvezda imala bolje šanse – Akinfejev je izvukao loptu iz gola posle udarca Pešića u 49. minutu, a Krstičić je glavom posle ubacivanja Bena šutirao pored desne stative.

Crvena zvezda: Borjan, Jovičić, Le Talek, Krstičić, Donald, Rodić, Stojković, Ben, Pešić (Račić 85'), Radonjić (Srnić 78'), Savić.

CSKA: Akinfejev, V. Berezucki, Vernblum, Vasin, Fernandes, Kučaev, Golovin, Džagoev, Hatho, Vitinjo, Musa.