second_button

eu5 mmf5 dunav granica
izbori888 zemljiste bakir 222 killers lisinac

Lajović zakazao susret sa Federerom/Tipsarević predao meč posle samo 13 minuta/Jankovićeva od "dobijenog" seta do poraza

izvor : agencije  foto:

04.07.2017.

lajovic

Lajović zakazao susret sa Federerom

Srpski teniser Dušan Lajović uspešno je startovao na Vimbldonu, pošto je danas u prvom kolu savladao Stefanosa Cicipasa iz Grčke 6:4, 6:4, 6:4.

Lajovića u drugom kolu čeka najteži mogući zadatak jer mu je rival Rodžer Federer.

Švajcarcu, sedmostrukom šampionu, u prvom kolu meč je predao Ukrajinac Aleksandar Dolgopolov zbog povrede.

Vimbldon se igra za ukupni nagradni fond od 14.840.000 funti.

Tipsarević predao meč posle samo 13 minuta

janko11

LONDON - Srpski teniser Janko Tipsarević, posle samo 13 minuta, predao je danas zbog povrede meč prvog kola Vimbldona Amerikancu Džaredu Donaldsonu.

Tipsarević je predao meč u prvom setu, pri vođstvu Amerikanca sa 5:0 u gemovima.

Jankovićeva od "dobijenog" seta do poraza

jankovic4

Srpska teniserka Jelena Janković završila je takmičenje na Vimbldonu već u prvom kolu pošto je od njeg bila bolja poljska teniserka Agnješka Radvanska po setovima 7:6 (7:3), 6:0.

Jankovićeva je imala praktično dobijen prvi set. Vodila je, najpre, 5:4 pa zatim i 6:5, oba puta je servirala za osvajanje seta, ipak, lošim servisima, koji su bili uzrokovani bolovima u donjem delu leđa, omogućila je Radvanskoj da se vrati, i osvoji set.

To je finalistkinja iz 2012. godine iskoristila i preokrenula meč u potpunosti u svoju korist.

U drugom setu srpska teniserka nije imala nikakve šanse. Poljakinja je igrala sve bolje, a Jankovićeva uz probleme sa leđima, nije bila ravnopravan protivnik na terenu.

Radvanjska u narednom kolu očekuje bolju iz duela Keti Butler - Kristina Mekhejl.