novac dogovor plenkovic-pupovac Vakcina11 sale5555 slavlje partizana

Kraj evropske priče: Džagoev i sudija smrzli Zvezdu

izvor: evn  foto: vn                                                                                              22.02.2018.

cska-zvezda

Moskovljani potvrdili da su favoriti, ali su do osmine finala Lige Evrope stigli uz nesebičnu pomoć portugalskog arbitra De Souze koji nije svirao ruku pre gol

Evropsko proleće za Crvenu zvezdu završilo se u Moskvi na cičoj zimi. CSKA iz Moskve je potvgrdio da je favorit, ali je do osmine finala Lige Evrope stigao uz nesebičnu pomoć portugalskog arbitra De Souze koji je pogurao domaćina kad god je mogao, žmurio kad je trebalo, a posebno u nadoknadi prvog dela kad nije svirao ruku Fernadeza a „armejci“ postigli gol odluke. Zvezda se borila na minus 12 koliko je mogla i koliko joj je rival dozvolio, imala je četiri-pet prilika, nije postigla gol i časno završila ovu sezonu - 1:0 (1:0).

Crvenoj zvezdi trebalo je 20-tak minuta da se odledi i na ledenoj ploči „VEB Arene“ da pored dobre odbrane počne da ugrožava CSKA. Do tada su „armejci“ u izmenjenoj formaciji sa Vernblomom u ulozi napadača, koji je visinom služio kao „mantinela“ za razvoj napada na krila i pasova ka Musi, vrteo kao i u Beogradu - kao kiša oko Kragujevca sve do poslednjih sekundi nadoknade. A, onda je sudija De Souza, koji je prevideo i faul Muse nad Borjanom u 30. minutu, propustio da sankcioniše ruku Fernandeza, u nastavku akcije Kučaev je majstorski pogodio Džagoeva koji je izbliza savladao Borjana. Le Talek je zakasnio da isprati strelca, a Rodić nije stigao sa leve strane da ga izblokira. Do tada se svaki njihov pokušaj a bilo ih je pet-šest završavao u bloku defanzivaca crveno-belih, sem kad je De Souza prevideo faul Muse nad Borjanom i njegov pas rukom ka Kučejevu koji je promašio gol. Kockao se trener Moskovljana sa trojicom štopera od ukupno 102 godine, Ignaševič je dva puta kardinalno pogrešio ali Zvezda nije to umela da iskoristi. Radonjićev pas je bio zamalo neprecizan ka Krstičiću, Ben je slabije primio pas Pešića iako je bio sam na penalu i bio izblokiran a najbolju priliku je krajem prvog dela upropastio Pešić. Ben je oteo loptu Ignačeviču, poslao je u sredinu gde Pešić nije čuo Radonjića koji je bio iza njega i sam kao duh.

Zvezda je u nastavku počela da rizikuje što je ostavljalo mnogo više prostora domaćinu koji je imao nekoliko sjajnih prilika ali je Milan Borjan u dva navrata briljantno spasavao svoj gol pred Vernblomom. Zvezda nikako nije uspevala da napravi dobar napad, Donald i Krstičić ponovo ofanzivnpo nisu bili inventivni, Ben je uspevao da čuva loptu a Pešić je u 80. minutu za koji santimetar bio kratak pa je propustio jednu od tri velike prilike crveno-belih u finišu. Ben i Adžić na kraju nisu bili precizni pa su crveno-beli popadali po ledenoj ploči kad je Dd Souza odsvirao kraj.

STRELCI: Džagoev u 45. minutu. Stadion: „VEB CSKA Arena“g. Gledalaca: 18.753. Sudija: Horhe De Souza (Portugalija) 5. Žuti karton: Vernblom, V. Berezucki, Kučaev (CSKA), Le Talek, Stojković (C. zvezda).
CSKA MOSKVA: Akinfejev - – V. Berezucki 7, Ignačevič 6, Vasin - (od 26. Nababkin 7) – Fernandez 7, Vitinjo 6,5 (od 74. Milanov -), Načo 7,5, Džagoev 7,5, Kučaev 7 – Vernblom 7, Musa 7.
CRVENA ZVEZDA: Borjan 7 – Stojković 7, Savić 7, Le Talek 6,5 Rodić 7 – Jovičić 7 (od 88. Račić -), Donald 6 (od 78. Srnić ) – Ben 7,5, Krstičić 6,5, Radonjić 6,5 (od 88. Adžić -) – Pešić 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: Alan Džagoev (CSKA)