lutovac cerar11 markovic lukasenko-vucic baraz aids

Fantastična odbrana Zvezde za trijumf u Milanu!

izvor: agencije  foto:                                                                                          05.12.2019.

braun01

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su treću evroligašku pobedu u nizu, pošto su u meču 12. kola savladali Armani u Milanu sa 77:67.

Zvezda ima pet pobeda i sedam poraza, dok Milanezi imaju sedam trijumfa i pet poraza.

Crveno-beli su Milanu odigrali briljantnu odbranu i najviše zahvaljujući njoj došli su do pobede. Do prve veće prednosti ekipa Dragana Šakote stigla je u završnici treće četvrtine, tada je nakratko bilo i +10, i od tada je Zvezda kontrolisala igru i rezultat.

Pokušavao je Armani da napravi seriju, ali svaki pokušaj naleta bio bi osujećen na nekom koraku, uglavnom pokretnom odbranom i pravovremenim pomaganjima – dvaput je tim Etorea Mesine prilazio na -4, prvi put je Zvezda poentirala alej-upom Lorenza Brauna i Gista, a drugi put bacanjima L. Brauna.

Upravo je američki plej bio najbolji igrač meča sa 21 poenom (8-11 iz igre, 4-4 penali), 4 skoka i 7 asistencija, Bili Beron je ubacio 17 poena (1-3 za dva, 4-8 za tri), a napokon je nešto veću ulogu imao i Derik Braun – 12 poena (4-8 iz igre) i 4 skoka.

Na drugoj strani je jedini “gdvocifren“g bio Serhio Rodriges sa 14 poena (4-10 iz igre), uz 5 skokova i 3 asistencije, a Majkl Rol dao je 9 poena. Nemanja Nedović zbog povrede levog butnog mišića nije igrao u drugom poluvremenu, a do tada je dao 6 poena (2-5 za tri, 4sk. Za 12 min). Vladimir Micov nije igrao zbog povrede stopala.

U sledećem kolu Zvezda dočekuje Baskoniju, dok Armani gostuje Asvelu.

Tok meča:

Zvezda je u prva dva napada izgubila dve lopte, obe Braun, ali je Beron pogodio trojku za 3:2, nakon čega je uzvratio Rodriges iz teške pozicije. Izgubio je Braun još jednu loptu, ali je dao četiri poena, pa je posle pet minuta bilo 9:6 za Zvezdu.

Ubrzali su ritam domaći i vezali četiri poena, ali onda je Faje pogodio prvu trojku iz trećeg pokušaja (12:10). Pogodio je ubrzo i Braun trojku za 17:13, Moraskini pravi seriju 5-0 za preokret, ali onda i Dobrić uzvraća trojkom – 20:18 na kraju prve četvrtine.

Počela je druga četvrtina pogotkom Derika Brauna iz teška pozicije na isteku napada, Armani i dalje nije mogao da pogodi za tri poena, ali je Bruks zato vezao četiri poena pod košem, pogodio i dodatno bacanje za 23:22. To se promenilo koji napad kansije kada je Nedović pogodio, a Čović uz “livadu“ Odža prekida seriju rivala 8-0 (26:24).

Pogodio je zatim i Odžo u direktnom duelu sa Skolom, a na drugoj strani je Rol ubacio trojku posle “pomaganja“ Berona. Posle tajm auta je Derik Braun ubacio trojku za 29:29, a onda je Zvezdu skupo koštalo slabo zagrađivanje koša – prvo je Vajt uhvatio loptu i u tom napadu je Nedović pogodio trojku, a zatim je Vajt poentirao uz faul posle svog novog ofanzivnog skoka.

Nedović je promašio otvoren šut za +8, na drugoj strani stigla je kazna u vidu Beronove trojke. Beron je potom pogodio i tri bacanja za -1, a do kraja poluvremena Zvezda je jednom lako ispala posle pik-en-rola, da bi Lorenzo Braun položio loptu u koš uz zvuk sirene za zaostatak 40:39 posle 20 minuta.

Počelo je lošim napadima na obe strane, onda su Davidovac i Skola poentirali na obruču, Braun je pogodio s penala, a onda je Rodriges ubacio trojku za 45:43.

Uzvratio je Braun, a posle tajm auta je američki plej namestio čistu trojku Beronu, da bi potom Odžo poentirao sa penala. Promašila je Zvezda dva napada na +5, ali je odbrana bila odlična i Davidovac je poentirao u kontri za 52:45 i Mesinin tajm aut.

Prednost je išla i do +10 posle trojke Fajea, u sledećem napadu uzvratio je Rol, pa se na poslednji dvominutni odmor otišlo sa vođstvom Zvezde 57:50.

Odžo je silovito zakucao posle dobro istrčane kontre na startu poslednje četvrtine, a zatim je Derik Braun pogodio trojku iz step-beka za 62:53.

Dela Vale je ubacio dva penala, potom je usledilo nekoliko loših napada na obe strane, da bi Dela Vale flouterom smanjio na -5 (62:57). Sopstveni loš interval na terenu Gist je zaokružio promašenim zicerom, ali je Beron pogodio trojku za 65:57. Međutim, na pet minuta do kraja Rodriges uzvraća za 65:60.

Pogodio je potome Lorenzo Braun iz prodora, ali na drugoj strani Rol daje trojku preko ruke i Šakota traži tajm aut pri vođstvu svog tima 67:63.

Na drugoj strani je Lorenzo Braun iznudio faul pri šutu i pogodio oba bacanja, blistala je Zvezda u odbrani, a potom je plej Zvezde ubacio još jedan šut i zapečatio sudbinu Milaneza.

Trojka Brauna uz zvuk sirene za pobedu Zvezde

Košarkaši i košarkašice dobili rivale u borbi za OI/Kokoškov: Ne plašimo se nikog

Kraj lošeg niza, Zvezdi treća pobeda u EL

Trinkijeri: Prošli smo u Top 16, to je glavno

Kokoškov: Svakom treneru je san da vodi nacionalni tim svoje države

Raspoložena Alba rutinski savladala Zvezdu/Gavrilović: Znali smo kako treba, ali nismo tako igrali

Partizan bolji od Zvezde u derbiju ABA lige/Trinkijeri: Energija presudila/ Gordić: Kao u rudniku

Kokoškov novi selektor Srbije ?

"Nismo ispoštovali dogovor, imamo dan da se pripremimo za Partizan"

Srbija domaćin kvalifikacionih turnira za Tokio/Danilović: Već ovo je svojevrsna pobeda