interpol tenk migranti8888 handke Novak-Djokovic-0 mitar44

EL: Beron promašio šut za pobedu

izvor: agencije  foto:                                                                                          18.10.2019.

bili

Nenadana prilika za trijumf ne može i ne sme da sakrije probleme u igri srpskog šampiona. A njih je zabrinjavajuće mnogo - 84:69

Imala je Crvena zvezda šansu za pobedu u meču u kojem joj se osmehivao debakl, ali Bili Beron nije imao svoje šutersko veče. Epilog je poraz posle produžetka od Makabija u Tel Avivu (69:84), drugi u tri evroligaške utakmice ove sezone. Ipak, ta nenadana prilika ne može i ne sme da sakrije probleme u igri srpskog šampiona. A njih je zabrinjavajuće mnogo.

Duga proslava 80. rođendana legendarnog predsednika Makabija Šimona Mizrahija, uz prisustvo predsednika Izraela Ruvena Rivlina i prvog čoveka Evrolige Đordija Bertomeua, kao da je ispumpala takmičarsku tenziju iz crveno-belih na početku meča.

Na žurku u žutom nadovezao se i izlazak iz igre Lorenca Brauna već u 51. sekundi, posle nehotičnog lakta u lice koji je „nokautirao“ prvog plejmejkera našeg tima. Suprotno osnovnom planu kada igrate u Tel Avivu, Zvezda je podletela pod točkove Makabijeve galopirajuće košarke. Već u 6. minutu domaćin je vodio 19:4, uglavnom zahvaljujući lakim poenima iz tranzicije (22 u prvom poluvremenu).

Miris debakla u „Menora Mivtahim“ areni nije prijao Perperogluu, koji je fascinantnim repertoarom igre „jedan na jedan“ ukočio klizanje crveno-belih ka rubu ambisa. Za nešto više od spuštanja zaostatka ispod dvocifrene razlike, bili su potrebni kreatori napada. Čović je odigrao četiri minuta u prvom poluvremenu, Braun samo koji minut više, pa je teret organizacije igre ponovo pao na Dženkinsa i povremeno Berona. Efekat – 11 izgubljenih lopti i samo dve asistencije do odlaska na odmor.

Da je „ponos Izraela“ i ove sezone na klimavim nogama, videlo se i po tome što je Zvezda na momente pretila preokretom čak i bez učinka Gista. Učinak Derika Brauna nije nedostajao, jer ga ni do sada uglavnom nije bilo. Kao ni Simanića u postavi crveno-belih.

Gist je iz nepoznatih razloga ostao na klupi i kada je Faje na početku poslednje četvrtine izašao zbog petog faula. Kao i u prethodna dva meča, Odžo je bio neupotrebljiv na evroligaškom nivou. Zvezda je ostala u igri čak i kad je Tomić izveo eksperiment sa petorkom u kojoj su centarske pozicije pokrivali Perperoglu i Davidovac.

Dve trojke Čovića unele su nemir u ekipu Makabija, koja je u strategiji ignorisala očiglednu visinsku prednost u tom periodu. Druga Dobrićeva, koji je za minut i po postigao sedam poena, unela je paniku u redove domaćina dva minuta pre kraja (67:67). Sedam sekundi pre isteka regularnog toka, Beron nije ukrasio pobedničkom trojkom prelepu Čovićevu asistenciju iza leđa.

Ispostavilo se da je propustio jedinu šansu za pobedu Zvezde, koja je u produžetku ostala i bez snage i bez ideje. Takođe i bez koša iz igre za pet dodatnih minuta.

MAKABI 84
C. ZVEZDA 69
(24:13, 15:17, 16:17, 12:20, 17:2)
DVORANA
„Menora Mivtahim. Gledalaca: Sudije: Rižik, Viklicki, Isguder.
MAKABI: Brajant 2, Vilbekin 16, Ejsi 2, Hanter 8, Kaspi 15 (8 sk), Avdija 2, Dorsi 3, Dibartolomeo 2, Volters 15, Koen, Blek 11, Zusman 8.
C. ZVEZDA: D. Braun, Čović 6 (3 as), L. Braun, Perperoglu 18 (6-4 za dva, 6-3 za tri, 5 sk), Davidovac 7, Lazić 2, Faje 7 (6 sk), Beron 8 (3-0 za dva, 7-1 za tri), Dobrić 10, Gist 2, Dženkins 6 (4 as), Odžo 3.

Crveno-beli granitnom odbranom srušili Fenerbahče/Tomić hvali i upozorava: Ovo je samo jedna pobeda/Obradović:Postigli smo bednih 56 poena

Konačno se smeši finale „večitih rivala”