 |
Đoković: Biću srećan ako ponesem zastavu na OI
|
Izvor: tanjug
|
Datum:14.02.2012
|
|
-
Najbolji teniser sveta, a od danas i nosilac Zlatne Karadjordjeve zvezde prvog stepena, Novak Djoković već je okrenut novim izazovima i, u susret Olimpijskim igrama u Londonu, kaže da će biti ponosan ukoliko ga Olimpijski komitet Srbije odredi za nosioca zastave Srbije na ceremoniji otvaranja Olimpijade.
- Sportska pažnja širom sveta usmerena je ka Olimpijskim igrama, pogotovo ka ceremoniji otvaranja. Ako budem imao tu čast da nosim zastavu biću izuzetno zadovoljan i srećan. To je takmičenje koje ima najdužu tradiciju i radi se o najznačajnijem dogadjaju u istoriji sporta - rekao je Djoković u intervjuu Tanjugu.
Igre u Londonu srpskom teniseru biće druge u karijeri, nakon što je pre četiri godine u Pekingu osvojio bronzanu medalju.
- Pokušaću, uz mnogo drugih uspešnih sportista iz Srbije, da donesem medalju svojoj zemlji - istakao je Djoković u intervjuu koji je Tanjugu dao prilikom posete sedištu nacionalne agencije, neposredno pre nego što je zvanično saopšteno da mu je predsednik Srbije Boris Tadić dodelio najviše priznanje Srbije.
Djoković je prošle sezone osvojio gotovo sve trofeje na najvećim turnirima, a ovu je počeo na fantastičan način, odbranom pehara na Australijan openu.
Jedini važan pehar koji mu je "izmakao" u 2011. godini bio je Rolan Garos u Parizu, a ove sezone bi, prema predvi?anjima stručnjaka, mogao da osvoji sva četiri gren slem turnira.
- U životu je sve moguće, to sam najbolje osetio na svom primeru u poslednjih godinu i po dana. Ne bih da zvučim prepotentno, ali nema smisla biti bilo šta drugo nego optimističan. Idem sa najvišim mogućim ambicijama i ciljevima na svaki turnir, a pogotovo na te najveće, gde se uspesi igrača najviše vrednuju. Zato ću svoju formu tempirati za te turnire - objasnio je Djoković.
Pauzu u kalendaru Djoković je iskoristio da doputuje u Srbiju, provede nekoliko dana na Kopaoniku, a zatim odlazi na pripreme za nastavak sezone.
- Ovo je period koji uvek koristim da posetim Srbiju, familiju, prijatelje, ljude koje nemam vremena da vidjam tokom godine. To mi zaista mnogo znači pre talasa turnira koji sledi - kazao je momak koji je do sada osvojio 29 titula na ATP turnirima.
Naredni Novakov izazov biće odbrana titule na turniru u Dubaiju, koji počinje 27. februara.
- Trenutno sam u fazi kondicionih priprema, a sa teniskim pripremama nastavljam u Monte Karlu i one će trajati sedam dana. Sledeći turnir je u Dubaiju, to mi je drugo zvanično takmičenje u ovoj sezoni, koja će biti veoma naporna - zaključio je Novak Djoković.
[Odbojkašice i odbojkaši sanjaju OI] [Karakaševic i Jevtovic idu na Olimpijske igre] [Rukometaši Srbije idu na Olimpijadu] [Politicari u sportu: Promocija ili potreba!] [FS Beograda traži da se poništi konkurs za profi licencu!] [Franjo Mihalic, "Bogomdani maratonac"] [Šoštar: Superliga spas za vaterpolo] [Olimpijska kuca uskoro na Tašmajdanu] [Prlainovic: London nije naša poslednja šansa] [EL: Dijamantidis odveo PAO u polufinale] [EL: Pao i Makabi biju bitku za Istanbul] [Milicic napušta Minesotu?] [Rašic: Nije baš Pariz ali je Fajnal for] [Stojakovic: Srbija nema igrace!] [EL: Kljuca u Tel Avivu, Obradovic miran] [EL: Bitka za Pirej] [Džo Dumars: Milicic je moja najveca greška] [EL: CSKA ponovo bolji od Bilbaa, Sijena izjednacila] [Veciti strepe od - tradicije] [Siniša Mihajlovic novi selektor Srbije] [Crno-bele koci dozvola da izgrade novi stadion] [Dijara uskoro Srbin!] [Bjekovic: Rival nije dovoljno jak da ugrozi Partizan] [Veciti: Titula se osvaja u aprilu] [Dragan Džajic: Dobicu i utakmicu za pravdu] [Kup Srbije: Zvezda sa 2:0 ide u Humsku] [Rukavina: Boje nas se, Pjanovic: Bolji smo] [Troicki i Berdih otvaraju cetvrtfinale] [Dejvis kup: Srbija ide na pobedu] [ATP lista: Napredak Janka, Del Potro u Top 10 ,WTA: Ivanovic 14., Jankovic 17.] [Novak: zeljan sam titula] [Novak u finalu Majamija] [MAJAMI: Đokovic u polufinalu] [UEFA: Suspenzije za Partizan i Zvezdu zbog dugova!?] [Zvezda: UEFA licenca 1.4 miliona evra] [Nad: Hajka na Partizan!] [Poginuo skijaš Nik Zoricic] [Nada Higl osvojila bronzu] [Amela Terzic odbila sjajnu ponudu Turaka] [Udovicic: Dali smo vaterpolu novu dimenziju] [Rukometašima nagrada po 30.000 evra!] [Rukometašima srebro!] [Vaterpolisti vladari Evrope] [Srbija - Crna Gora u finalu EP!] [Rukometaši u finalu EP!] [EP: Makedonija bolja od Srbije 22:19 , polufinale protiv Hrvatske] [EP: Srbija u polufinalu!] [EP: Srbija ispustila trijumf protiv Nemaca -21:21] [Grant: U Partizanu nisam zbog novca, vec ideje] [Rad: Država mora da pomogne] [Platini: previse je nasilja u Srbiji!] [PLS: Pola lige hoce u elitu!] [Bjekovic: Neka mi se skinu sa grbace!] [Marej zaustavio Tipsarevica, Rafa u polufinalu] [Janko protiv Mareja u cetvrtfinalu!] [Majami: Venus Vilijams prejaka za Anu, Đokovic lako pobedio Troickog] [Ana bolja od Hantuhove , Tipsarevic od Dolgopolova] [Majami: Đokovic dobio Bagdatisa, ceka ga Viktor - Novak: Ciljam obojeni Vimbldon] [Majami: Janko siguran na startu, Ana u trecem kolu] [EL: Krece borba za fajnal-for] [Superliga: Pet klubova iz Beograda] [Zvezda i Radnicki ostali u trci za Evropu] [ABA liga: Partizanu dupla radost protiv Buducnosti] [Ako Makabi istupi, Srbija ostaje sa cetiri tima na jadranu] [ABA: Zvezda se kockala i pobedila Krku] [Partizan overava F4 u Tel Avivu] [Vujoševic: Majka kretena je uvek noseca] [ABA liga: Hemofarm poražen u Tel Avivu - 85:64] [Srbija Open sa Novakom, ali bez Janka i Viktora] [Bezbedno Novakovo prvo mesto] [IV: Federeru titula, Novak:idemo dalje, sledi Majami] [IV: Finale Federer-Izner] [Đokovic - Izner, Ivanovic- Šarapova] [Novak protiv Almagra u cetvtfinalu] [Ivanovic u cetvrfinalu IV, Nalbandijan bolji od Tipsarevica] [IV: Tipsarevic sa Nalbandijanom u 3. kolu] [Đokovic i Ivanovic u 3.kolu Indijan Velsa] [Ivan Ljubicic završava karijeru] [ATP: Troicki pao za tri mesta] [JSL: Licence ponovo koce trenere] [Vujoševic: Bogicevicev život nije ni skup ni težak] [DSL Sport: Tumbakovic selektor!] [Nad: Ne secam se te utakmice s Borcem] [Pejovic: Borac je pustio Partizan!] [Bogicevic adut Partizanove opozicije] [Slavili CSKA, Bilbao i Galatasaraj] [Partizan vec u Evroligi, Uniksu A licenca!] [Pešic i selektor Nemacke!] [Grobari: Vujoševicu, više nema mesta ljubavi] [Partizan 13. put osvojio Kup!] [KRK: Partizan - Crvena zvezda (20,30)] [Zvezda i Hemofarm polufinalisti KRK] [Partizan i Radnicki u polufinalu] [Srpsko cetvrtfinale u Dubaiju] [WTA lista: Jelena i dalje 14, Ana sada 17.] [Đokovic: Na vrhuncu sam!] [Jelena superiorno u polufinalu!] [Đokovic: Bicu srecan ako ponesem zastavu na OI] [DK: Srbija u cetvrtfinalu] [Laureus: Đokovic najbolji sportista sveta u 2011!] [FED kup: Srbija u polufinalu] [Grant: Radujem se vecitom derbiju] [Zvezda na pojacanja utrošila 1.500.000] [UEFA odobrava regionalne lige?] [Dubai otkazan zbog Granta!] [Đuric: Hoce da preotmu vlast!] [Grant: Došao sam zbog Lige šampiona!] [Stanojevic: Niko me nece spreciti da pricam] [Navijaci podržavaju Stanojevica na Terazijama] [KRK: Partizan, Zvezda i Radnicki favoriti] [FIBA: Dirk Novicki je igrac godine!] [Živkovic: Ko nema kartu ne može u Niš!] [ABA liga: Partizan ubedljiv, Džejms sjajan] [Radic: Pešic je malo nervozan!] [Pešic: Skandal, Zvezda služi za eksperimente!] [Hemofarm do cetvrtka u Širokom?] [Evroliga: Silni CSKA, Krstic uganuo nogu] [Aca Petrovic novi selektor BiH] [Dragutinovic: Papiri su cisti, Džejms je Partizanov] [EL: Razigrani Savanovic utabao put Efesu] [Krece TOP 16 Evrolige] [Tel Aviv i Makabi domacini završnice ABA lige] [Partizan potopljen u Jezeru] [Klajv Oven uz Novaka i Mesija] [Đokovic i Mesi glavni kandidati za Laureus nagradu] [Đokovic: prioritet mi je Roland Garros!] [Đokovic: Trijumf veci od osvajanja grend slema] [Đokovicu titula posle 6 sati drame!] [AO: Đokovic u finalu protiv Nadala] [AO: Djokovic u polufinalu!] [AO: Djokovic u cetvrtfinalu] [AO: Vozniaki bolja od Jelene Jankovic] [Novak i Ana u osmini finala, Gaske izbacio Tipsarevica] [AO: Jelena u osmini finala] [AO: Ana i Janko u trecem kolu] [AO: Djokovic rutinski protiv Hiralda] [AO: Jelena u trecem kolu, Tipsarevic odustao od dubla] [AO: Troicki dobio iscrpljujuci duel, u drugom kolu i Ana i Jelena] [AO: Đokovic lako sa Lorencom] [Nadal: Rodžer, izdao si nas] [U ponedeljak pocinje Australija open] [EP: Vaterpolisti potopili i Hrvate - 15:12] [Vaterpolisti u polufinalu EP!] [EP u rukometu: Srbija bolja i od Danske] [EP: Remi Srbije sa Slovacima - 21:21] [EP: Rukometaši igraju za obraz i cast] |
|
|